Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība piešķir finansējumu “Gulbenes Valdorfskolai”

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pieciem mēnešiem finansējumu 5561,55 eiro Gulbenes novada pašvaldība maksās privātajai vispārējās izglītības iestādei – “Gulbenes Valdorfskolai”. Skola ir akreditēta 2022.gada 17.jūnijā. Līdz ar to tai ir gan valsts, gan privātais finansējums, kā arī turpmāk tāpat būs arī pašvaldības līdzfinansējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 1.aprīļa līdz 31.augustam pašvaldības piešķirtā nauda tiks izmantota viena pedagoga darba samaksai, kas ir 1112,31 eiro mēnesī. Par to vietējie deputāti ir vienojušies novada domes 30.marta sēdē.

Deputāte Mudīte Motivāne aicināja finansējumu piešķirt ar martu, bet Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Sanita Mickeviča teica – tas nebūtu korekti. Arī novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis sacīja – ar atpakaļejošu datumu nevarēs. Deputātu vairākums M.Motivānes priekšlikumu neatbalstīja.

Pašvaldības finansējums “Gulbenes Valdorfskolai” tiks ieplānots pašvaldības budžetā. Finansējums piešķirts, atsaucoties biedrības “Gulbenes Valdorfskola” iesniegumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes finanšu komitejas sēdē 23.martā biedrības pārstāve Paula Leite-Berģe informēja, ka skolā mācās 10 bērni, ar kuriem strādā 4 pedagogi, un notiek vēl citu pedagogu piesaiste no malas. Skolas vajadzībām pašvaldībai piederošajā Litenes muiža tiek nomātas trīs telpas, par kurām tiek maksāti 273 eiro mēnesī. Ir arī vēl citas koplietošanas telpas ar citiem ēkas nomniekiem. Telpu nomas līgums ir spēkā līdz 2026.gadam. 2019./2020.gadā bērnu vecāki paši finansēja pedagogu algas; tobrīd skolā mācījās 9 bērni. Ar 2020.gada septembri jau bija arī pašvaldības līdzfinansējums – 259,53 eiro mēnesī. Ar 2021.gada janvāri pašvaldības līdzfinansējums bija no 594,72 līdz 792,96 eiro mēnesī atkarībā no skolēnu skaita. Ar 2022.gadu pašvaldības līdzfinansējums skolai bija 1381,59 eiro mēnesī.

“Lursoft” dati liecina – biedrība “Gulbenes Valdorfskola” ir dibināta 2020.gadā. Tās izpildinstitūcijā ir P.Leite-Berģe un Edmunds Rags. Līdz 27.martam biedrībai bija Valsts ieņēmumu dienestam nesamaksāts parāds – 1519,61 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (30)

 1. Valsts skolas likvidē, privātas atbalsta! Bravoooo!!!!!! Trūkst vārdu!

  64
  1
 2. paskatieties amatpersonu atalgojumu vid datubāzē, valdorfieši maksā arī skolas direktoram algu dažus tūkstošus

  29
 3. Skolas nolikvidētas, kur novads vispār iet.? 10 bērni un tāds atbalsts, un cik pedagogi uz tiem 10!!!!! Tas nav normāli.

  45
  1
 4. Kāda velna pēc? Gribi laist bērnu privātskolā, tad arī maksā. Labi, ja pēc likuma valsts atbalsta – lai atbalsta, bet kur vēl jālien pašvaldībai? Galīgi vairs naudu nav kur likt?

  53
 5. trūkst vārdu, kā var mētāties ar pašvaldības naudu

  39
  1
 6. Tās izpildinstitūcijā ir P.Leite-Berģe un Edmunds Rags. Ar to viss izteikts…

  43
  1
 7. Musu skolai ir atbalsts,par to ir Caksa,Karins.Si skola bija,ir un bus,variet sudzeties,kur gribat.Musu bisnesa planu neviens neizjauks,si skola ir nakotnes stars pelekaja masa,ta dos darbavietas,labakos celus darbalaudim un mes nelausim,ka musu skolu neciena.Biedri,nelausim apslaudit pasa Valdorpa skolas vardu,turesimies ciesak….

  3
  30
 8. Tad jau Ragu un Berģes bērnus finansējam no saviem nodokļiem!? Dzirkstele varbūt varētu papētīt vairāk!
  Tāda alga skolotājiem ucājoties ar 10 bērniem??????

  41
  1
 9. Valdorfa skolas pilialei jabut katra miesta,lai gaisas,bet ne ti gudras galvas,spetu nakt klaunu vieta ,kas pienem sadus lemumus.Ka teica viena tante,cirvis virs jusu galvam jau karajas…

  7
  3
 10. ja šeit netiek izķērdēta nauda un veiksmīgi nošmulēta, tad nu nezinu..daži tūkstoši direktorei (meklējiet Skāriena koristu rindās)-kādas ir direktora funkcijas,ja sapulcēs visur Leite-Berģe ierodas? Tad pašvaldība ved bērnus bez maksas uz Liteni – bet bērni visi no Gulbenes.
  Kur ekonomija? Lūdzu-telpas tukšas pilsētā cik uziet,Stacijas ēkā arī eko vide..3-4 pilsētas ģimenes tiek finansētas privāti uzturot viņu skolu. Lūdzu – uz priekšu – uzturiet paši savu skolu.

  43
 11. Ja tiešām būtu un notiktu tā, kā šeit ir deklarēts par pedagogiem un pieaicinātajiem… 🙁
  Viens skolotājs vienlaicīgi uz visiem bērniem dazādos vecumos.
  Var jau būt, ka es tikai neko nesaprotu un viss ir moderni.

  14
 12. Litene, iespējams, lai būtu tālāk no acīm, lai neredzētu un nedzirdētu, kas tur notiek.

  19
 13. Tajā skolā Litenē gan nekas nopietns nenotiek.Ko tie bērni tālāk iesāks?Tur galvenais ir saņemt algu un lielu….

  28
 14. ja jus domajiet,ka skola velti tere valsts lidzeklus,jus maldaties,mes esam apnemusies kapinat skolenu skaitu sini iestade-nakosogad bus 12,pec divi gadi-12.5 utt.,utt.,tapec uztraukumam nav pamata-butu tikai lielaki si nauda…

  8
  4
 15. Tiešām nesaprotu kadel tā skolā vispār pastāv. Skolas ar 50.berniem aizver bet šeit viss ir transports skola un uz katru bernu 2 skolotajas un vēl valdiba pieskir lidzeklus.

  21
 16. Cik es zinu,tad tie pieci pedagogi un pieaicinātie ir vienā personā PLB.

  12
 17. Tur acīmredzamas korupcijas pazīmes no atsevišķu daputāšu puses un nodokļu maksātājiem , sabiedrībai uzspiesta privātbiznesa darbonēm. Nebrīnīšos , ka pēkšņi nolems uzturēt par nodokļu naudu bordeli, prieka māju.Visatļautība.

  15
 18. Direktore-bez atbilstošas izglītības pedagoģijā, pieaicinātie pedagogi-ja tādi fiziski dabā arī eksistē-arī bez izglītības pedagoģijā. Šis atgādina dažu indivīdu-individuāli izstrādātu kaut kādu kopienu,kas it kā veido privātu mācību iestādi. Kāda ir bērnu izredze pēc tam iekļauties mācību plūsmā? Prasās pēc pētījuma – varbūt kāds var atsaukties no bijušajiem šīs skolas vecākiem-kāpēc aizgāja un kas šeit lācītim vēderā?ir kāds bijušais pedagogs ar atbilstošu izglītību?
  10 bērni (3-4 ģimenes), 4 pedagogi,direktore, izpildvara, cik vēl ir darbinieku uz papīra, kam aiziet šis finansējums?
  No pētnieciskā viedokļa nevis no klaču,baumu pamatiem! Jo savdabīgu faktu netrūkst.

  19
 19. Vajag kādam aizrakstit uz bez tabu ,tie visu atri noskaidros.

  11
 20. Uz to brīdi visu sapušķos, nebūs kā ikdienā. Viss notiek slīpēti kā visos līdzīgos gadījumos

 21. Nav neviena pozitīva komenta par PLB. Tas vedina uz pārdomām.

  12
 22. Atbilstoša fotogrāfija pie raksta – valdes locekle PLB ņirdz visiem sejā…

 23. Cik sāpīgi ir lasīt komentārus,kur tiek nomelnota Litene. Lūdzu,nošķiriet valdorfa skolu no Litenes!!!! valdorfa skola nav laba,bet Litene ir OK. VALDORFA SKOLA, ĀRĀ NO LITENES!!!!!!!!

  3
  2
 24. PLB arī man…ne visai, bet gribētu precizēt, ka Dzirkstelē vienkārši nav pozitīvu komentāru…

  4
  1
 25. Šiet visi ir vēl pozitīvie, jo īsti negatīvos dzirkstele visur cītīgi dzēš vai daļēji dzēš!

 26. Direktore ar izglītību psiholoģijā, bet bez izglītības lauksaimniecībā strādā arī citur pa lielāku algu pēc VID datiem. Daudz darbu, lomu un prasmju. Ieliek kloķi visiem,kam nav darba.

  1
  1
 27. Tā Leite visur grib “nolaist”, bet viņa tik atkal uzpeld. Zināšanu jau nav nevienā jomā, tikai plikas ambīcijas. Bet jāliek laiks par uzcītību!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.