Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pavasaris atklāj bojājumus Gulbenē, pilsētas pārvalde fiksē un skaidro, kam jālabo

Foto: Gints Āboliņš.

Atkāpjoties sniegam, daudzviet Gulbenē parādās problemātiskas vietas brauktuvēs, ietvēs un dizaina formās. To pamana iedzīvotāji un pilsētas viesi, pamana “Dzirkstele”, un arī pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš apseko Gulbeni, fiksē situācijas, sazinās ar atbildīgajām personām un runā par iespējamajiem risinājumiem. Viņš “Dzirkstelei” stāsta, ka arī pats no iedzīvotājiem saņem informāciju par problemātiskām vietām pilsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, Nākotnes ielā ir vietām sabrucis asfalts stāvvietā pie veikala “Top!”. Veikala īpašnieki solījuši, ka sakārtos un aizasfaltēs bedres.

Līkajā ielā bojāts laternas balsts. Tas tiks nomainīts. “Darba uzdevums jau ir dots,” saka G.Āboliņš.

Drūmai aina paveras pie privātā objekta Ozolu ielā 39, kur galvenā ēka ir vēsturiskā bijusī viesnīca (traktieris). Iekšpagalms ir piemētāts ar atkritumu maisiem un nederīgiem sadzīves priekšmetiem. Iepriekš “Dzirkstele” jau rakstīja, ka jau ceturto gadu šī ēka ir privātīpašums, pašvaldība to tika pārdevusi kādai privātpersonai. “Bez komentāriem. Pašvaldības policijai ir ziņots vairākkārt (par atkritumu neatļautu izbēršanu un glabāšanu šajā vietā – red.). Sodi tiek maksāti bet nekārtības turpinās,” saka G.Āboliņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš fiksējis arī nekvalitatīvi veiktu darbu, veidojot privātu ūdensvada pieslēgumu Krasta ielā. “Pieslēguma izveidotājam tiks uzdots situāciju labot, saka G.Āboliņš.

Viņš vēl Līkajā ielā blakus Gulbīšu parkam fiksējis ūdensvada avāriju. Pēc avārijas novēršanas bruģis un asfalts būs jāsakārto SIA “Gulbenes Energo Serviss”. G.Āboliņš saka – Gulbenē vietām ielu asfaltā redzami izgriezumi ar jaunu asfalta klājumu. Tās esot vietas, kur bijusi ūdensvada avārija, kura novērsta un klājums atjaunots.

G.Āboliņš daudzviet Gulbenē pamanījis bruģakmens ietvēs caurumus ar izbirušiem bruģakmeņiem. Piemēram, O.Kalpaka ielā līdzās Gulbīšu parkam ir viena tāda vieta. To sakārtošot pašvaldība. Bet, kamēr tas nav vēl noticis, bedrē ir iesprausts koka mietiņš ar brīdinājuma lenti, lai kāds tur nejauši nepakluptu. Arī Skolas ielā ietvē ir bruģa izbiruma vietas. “Bruģi atliks atpakaļ. Šādos gadījumos vispirms tiek pārbaudīts, vai iesēdumu nav radījuši bojājumi saistībā ar kādām inženierkomunikācijām – “Tet”, ūdens kanalizācija, lietus kanalizācija. Piemēram, Ābeļu ielā arī ietve ir pārrakta un norobežota ar sarkanu žogu (atrodas netālu no pašvaldības administratīvās ēkas). Tur tas saistīts ar komunikācijām. Tāpēc AS “Sadales tīkls” apakšuzņēmums būšot tas, kuram jāsakārto šī vieta, kad laika apstākļi to ļaus. Tam jāsakārto izrakumi arī pie pašvaldības administratīvās ēkas, kā arī centrālajā skvērā,” saka G.Āboliņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan Nākotnes ielā grunts ceļš, kas ved aiz veikala “Top!” gar bijušo lidlauku, gan Raiņa ielā blakus ēkai 44, kā secinājis G.Āboliņš, ir nepieciešama grunts ielas planēšana. Taču tad klātnei jābūt kaut nedaudz sausākai nekā tagad.

Upes ielas sākumā fiksēts izskalojums. Par to G.Āboliņš saka: “Tas tiks novērsts vēlāk. Negribas tikai aizbērt nomali. Gribas uzbūvēt atbalsta sienu.”

G.Āboliņš arī fiksējis, kur Ābeļu ielā netālu no pašvaldības administratīvās ēkas apmalē ir izgrūstīti dekoratīvie akmeņi. Tas, visticamāk, esot noticis nejauši sniega stumšanas laikā. Akmeņus atpakaļ sakārtošot ziemas darbu veicējs pilsētā.

Uz gājēju ietves blakus veikalam “Rimi” Blaumaņa ielā lietus laikā veidojas liela peļķe. G.Āboliņš saka – tur ir jāprecizē, jo pašvaldības ietve noslēdzas pirms veikala “Rimi”. Tātad, iespējams, par šo neērto vietu atbildīgs ir veikala ēkas saimnieks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Operatīvi ir nozīmēti vainīgie visās vietās, un saimnieks var mierīgi gulēt uz lauriem!

  7
  8
 2. Kad Bišu ielu savedīs kārtībā? Tur ikdienā staigā tik daudz cilvēku! Varbūt būtu jāpadomā par ietvi un vienvirziena ielu!

  13
  1
 3. Kā parasti , nokūst sniegs un rodas problēmas. Galgauska_Tirza arī ceļu tikai lāpa bedrītes un nospļauties par to kāds ceļš.

  8
  1
 4. Klau, vietējais – ko murgo par vainīgajiem!
  Ļoti labi, ka ir skaidrs kam jāsaremontē vai jānovērš nebūšanas.

  8
  6
 5. Blaumaņa ielā trotuārā blakus jaunbūvētajai dzeltenai mājai (Nr.22?) nav 3 bruģakmeņu. Šī vieta nav iezīmēta ar mietiņu.

 6. Blaumaņa ielā trotuārā blakus jaunbūvētajai dzeltenai mājai (Nr.22?) nav 3 bruģakmeņu. Šī vieta nav iezīmēta ar mietiņu. Šo komentāros neguksē, jo it kā šo jau esot teicis. Ja tā, jo sliktāk pilsētas pārvaldei, kura nav reaģējusi. Laikam nogaida, kad kāds gājējs vai riteņbraucējs gūs traumu?

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.