Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pēc biedrības pasūtījuma sāk renovēt daudzdzīvokļu māju Gulbenē

Šī daudzdzīvokļu māja Gulbenē atrodas pretī novada bibliotēkai. Kad dzīvojamās mājas fasāde iegūs jaunu “mētelīti”, tas labi saderēs ar pašvaldības ieceri pārveidot un modernizēt bibliotēkas priekšā esošās “Goda bibliotēkas” laukumu. Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenē, Skolas ielā 1, ir uzbūvētas sastatnes, pie kurām izvietotā informācija liecina – sākas šīs pirms 56 gadiem no silikātķieģeļiem būvētās piecstāvu mājas atjaunotne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Energoefektivitātes paaugstināšanas projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu pēc iedzīvotāju veidotās biedrības “Skolas – 1 māja” pasūtījuma; finansējuma starpniece ir AS “Attīstības finanšu institūcija ALTUM” – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija. Projektētāja ir SIA “UK sistems”.

Daudzdzīvokļu mājas renovāciju Skolas ielā 1 veic SIA “Krafter”, atbildīgā būvdarbu vadītāja ir Daina Mendziņa, būvuzraudzību nodrošina IK “Āre Pilds”, par autoruzraudzību atbild SIA “Arche” – liecina publiski pie mājas izvietotā informācija.

Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja publiskoto informāciju tiks veikta fasādes vienkāršotā renovācija, pamatojoties uz iepriekš veiktā ēkas energoaudita datiem. Mājas renovācijas projekts paredz: pamatu siltināšanu; cokola un ieejas mezglu siltināšanu; fasādes no cokola uz augšu (nesošo ārsienu pašreizējais biezums ir 510 milimetri) siltināšanu; logu montāžu; pagraba pārseguma siltināšanu; jumta renovāciju (jumta nesošā konstrukcija ir izbūvēta no dzelzsbetona spārēm, pa kurām ir izbūvēts koka latojums un ir ieklāts azbestcementa lokšņu jumta segums); apkures sistēmas uzlabošanu (siltuma sadalītāji – alokatori tiks uzstādīti uz katra sildķermeņa); ventilācijas sistēmas uzlabošanu; zibens aizsardzības sistēmas sakārtošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Diāna Odumiņa

Fakti

* Par 920 462,43 eiro līgumcenu bez PVN Valmieras SIA “Krafter” apņemas realizēt energoefektivitātes paaugstināšanas projektu daudzdzīvokļu mājā Gulbenē, Skolas ielā 1.

* Šā projekta vadītāja ir Signe Kajaka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Projekta finansējuma saņēmēja ir biedrība “Skolas – 1 māja”.

* Mājas renovācijas darbiem jābūt paveiktiem līdz šā gada 31.augustam.

Avots: Iepirkumu uzraudzības birojs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fakti

* AS “Attīstības finanšu institūcija ALTUM” līdz 2023.gada beigām daudzdzīvokļu ēku renovācijai Latvijā atvēl 169 miljonus eiro.

* Projektā ir iespēja ne tikai nosiltināt mājas, bet veikt arī šo māju labiekārtošanu ar ES fondu atbalstu: fasāžu, logu, durvju, kāpņu, apkures un citu mezglu remontu un nomaiņu.

* Programmā piedāvātais Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums ir 50 % no projekta attiecināmajām izmaksām, nepieciešamības gadījumā – iespēja saņemt garantiju līdz 80 % no aizdevuma kredītiestādē un aizdevumu projekta realizācijai.

Avots: “ALTUM”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Nu ka tik būtu labi ar tiem alokatoriem.Kopējais nesakritīs un varēs maksāt lielas starpības.

  9
  3
 2. Pareizs lēmums
  Rīgā kartupeļu iela 19 izmaksaja 930teiro

  Malači

  Tādas renovācijas lētākas nepaliks.
  Daudziem vēl tikai priekšā šie lēmumi par renovāciju.

  11
  5
 3. Izmaksās kredītu un varēs ņemt jaunu kredītu, lai nojauktu veco hlamu un varētu dzīvot vecumā zem egles.

  13
  3
 4. Protams tās mājas kas tiešām ir jāsiltina tās nesiltina es runāju pa vecām mājām,ziemā nevar piekurinat .

  3
  2
 5. Un kad nākotnes ielā to sarkano graustu renovēs? Kāds vispār paskats tai mājai izbalējušai.

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.