Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pēc rekonstrukcijas Sarkanajā pilī Gulbenē būs muzejs, Dzimtsarakstu nodaļa un telpas uzņēmējiem (labots)

Gulbenes novada pašvaldība plāno nākamgad tikt pie augstas gatavības projekta, lai varētu jau uzsākt reālus būvdarbus Sarkanās pils iekštelpu pārveidē. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Līdz 5.aprīlim Gulbenes novada pašvaldība gaidīs piedāvājumus būvprojekta izstrādei un autoruzraudzībai Gulbenes Sarkanās pils iekštelpu pārbūvei, restaurācijai un atjaunošanai ar teritorijas labiekārtošanu. Šis ir atklāts konkurss – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija. Izraudzītajam pakalpojuma sniedzējam projektēšana būs jāveic 210 dienu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības plānos ir nākamgad tikt pie augstas gatavības projekta, lai varētu jau uzsākt reālus būvdarbus Sarkanās pils iekštelpu pārveidē – “Dzirkstelei” saka novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika. Viņa pieļauj, ka var nepietikt tikai ar pašvaldības budžeta naudu. “Ceram uz grantu (finansējumu, kas nav jāatmaksā atpakaļ – red). Vai arī būs jāaizņemas nauda,” piebilst G.Švika.

Jau zināms, kas būs katrā ēkas stāvā

Sarkanā pils atrodas Parka ielā 10 Gulbenē. Tās īpašniece ir pašvaldība. Ēkai ir četri stāvi, ieskaitot pagrabstāvu, kopējā platība – 916,6 kvadrātmetri. Pils ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, tā ir nodota novada vēstures un mākslas muzeja pārziņā. Būtiski, ka Sarkanā pils ir Vecgulbenes muižas apbūves sastāvā, šī apbūve un blakus esošais parks ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pabeidzot Sarkanās pils iekštelpu darbus, ēkā būs arī Dzimtsarakstu nodaļa (pirmajā stāvā) ar ceremoniju zāli līdz 30 personām. Pilī atradīsies daļa no muzeja telpām (otrajā un trešajā stāvā) ar trim izstāžu zālēm un uzņēmējdarbības atbalsta telpas (ceturtajā stāvā) amatniecības vai mājražošanas vajadzībām, praktiskam radīšanas procesam un ar produktu izstāžu vai klientu uzņemšanas zonu.

Uzsvars uz autentisku vizualizāciju

Pilī grīdas segums tiks atjaunots, izmantojot dabiskos materiālus. Paredzēta pils iekšējo kāpņu atjaunošana. Pils tornī ir paredzēta skatu platforma, karoga masts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir paredzēts radīt mūsdienīgu un ergonomisku vidi pašvaldības pakalpojumu nodrošināšanai, uzlabojot ēkas tehnisko stāvokli un vidi. Ēkai būs siltumapgāde, ūdensvada un kanalizācijas pieslēgums.

Ēkai tiks siltināti bēniņi un pagrabs, kā arī ārsienas no iekšpuses. Tiks nomainīti logi un durvis, lai panāktu autentisku efektu.

Paredzēts, ka galvenajam ieejas mezglam ēkā ir jānodrošina vides pieejamības prasības. Teritorijā līdzās Parka ielai jāparedz automašīnu stāvlaukums ar atsevišķu pieslēgumu Parka ielai, kas būs domāts ēkas darbiniekiem un apmeklētājiem. Pagalmā jāparedz karoga masti, velonovietne un automobiļu elektrouzlādes iespēja. Teritorijai un pils fasādei jābūt apgaismotai. Nepieciešama teritorijas apskaņošanas sistēma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Diāna Odumiņa

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Fakti

* Sarkanā pils celta 19.gadsimta otrajā pusē barona Heinriha fon Volfa sievai Marisai. Pils celta no sarkanajiem ķieģeļiem, tādēļ radies nosaukums – Sarkanā pils.

* No 1920. līdz 2004.gadam Sarkanajā pilī bija skola. Tās darbības laikā tika izveidota balta piebūve. Vietējie deputāti lēma nojaukt piebūvi, un 2018.gadā tas tika izdarīts par 29 000 eiro līgumcenu bez PVN.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Sarkanajai pilij ir nomainīts jumta segums. To pēc pašvaldības pasūtījuma paveica SIA “Akvilons Z” par 89 820,46 eiro līgumcenu bez PVN.

Informācijas avots: “Dzirksteles” arhīvs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

 1. FAKTI1
  NO 2023,līdz 2004.g.Sarkanajā pilī bija skola!!!!!!

  2
  2
 2. Man vīrs bieži saka — vai tiešām neviens nelabo kļūdas? Bet dzimtsarakstu nodaļu tik tālu!!! Tur tak cilvēki iet pēc miršanas apliecības. Ne jau visiem ir mašīnas. It īpaši ja apbedīšanas pakalpojumi ir turpat centrā.

  10
  3
 3. Ļoti jauka ideja. Lai izdodas viss, kā iecerēts!

  2
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.