Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pērn Gulbenes novadā reģistrēti 307 miršanas gadījumi

Foto: “Pexels”.

2023.gadā Gulbenes novada Dzimtsarakstu nodaļā veikti 510 civilstāvokļa aktu reģistru ieraksti. Tas ir par 105 reģistra ierakstiem mazāk nekā 2022.gadā. Par to informē Gulbenes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Sandra Zuša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā gadā reģistrēti 307 miršanas gadījumi. Tas ir par 35 mazāk nekā 2022.gadā.

Miruši 153 vīrieši un 154 sievietes. Aizsaulē aizgājušo vīriešu vidējais vecums – 68 gadi, sievietēm – 81 gads.

S.Zuša stāsta, ka bez pirmreizējās laulību, dzimšanas un miršanas reģistrācijas Dzimtsarakstu nodaļas pārziņā ir arhīvs, kurā glabājas apmēram 221 tūkstotis civilstāvokļa aktu reģistru ierakstu, sākot no 1921.gada. Regulāri šajos reģistros tiek izdarīti dažādi papildinājumi un izsniegti civilstāvokļa aktu reģistrāciju apliecinoši dokumenti. Pēc personu pieprasījuma izsniegtas 168 atkārtotas civilstāvokļa aktu reģistrāciju apliecinošas apliecības un 167 izziņas.

14 bērnu dzimšanas reģistri papildināti par aizgādības tiesību atņemšanu vienam vai abiem vecākiem. Dzimtsarakstu nodaļā lietvedībā bijušas 5 uzvārda maiņas lietas. “Iemesli – vēlas iegūt savas dzimtas uzvārdu, piemēram, vectēva vai vecmammas, mammas vai tēta uzvārdu, vai arī pēc šķiršanās nav mainīts uzvārds, tomēr persona vēlas atgūt savu pirmslaulības uzvārdu,” stāsta S.Zuša.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.