Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Personai, kas Gulbenes centrā izkāra karogu ar polietilēna plēves lenti, sods — 30 eiro

foto: no “Dzirksteles” arhīva

Persona, kas Gulbenes centrā, pie ēkas Rīgas ielā 41, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, 25.martā, izkāra karogu, kuram sēru noformējumā bija melna polietilēna plēves lente, sodīts ar naudas sodu 30 eiro. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes novada pašvaldības priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka Gulbenes iedzīvotāji 26.marta rītā “Dzirkstelei” ziņoja, ka pilsētas centrā, pie ēkas Rīgas ielā 41, Latvijas karogam melnās lentes vietā, iespējams, piestiprināta strēmele no melna plastmasas atkritumu maisa. “Dzirkstele” toreiz sazinājās ar Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieku M.Didrihsonu-Linardu un informēja par šo situāciju.

Gulbenes novada pašvaldības administratīvās komisijas priekšsēdētāja Laima Priedeslaipa “Dzirksteli” informē, ka administratīvā atbildība par klajas necieņas izrādīšanu pret Latvijas valsts karogu noteikta Latvijas valsts karoga likuma 23.panta ceturtajā daļā. Savukārt šī likuma 24.panta trešā daļa nosaka, ka administratīvā pārkāpuma procesu par šī likuma 23.panta ceturtajā daļā minēto pārkāpumu veic pašvaldības policija. “Līdz ar to informējam, ka šīs lietas izskatīšana nav piekritīga administratīvajai komisijai, bet pašai pašvaldības policijai,” norāda L.Priedeslaipa.

M.Didrihsons-Linards laikrakstam stāsta, ka konkrētajā gadījumā persona sodīta ar 30 eiro soda naudu. “Bija tā, ka īstā sēru noformējuma lente bija ieslēgta skapī, veikala vadītāja tajā brīdī nebija, tāpēc uz ātru roku mēģināja kaut ko izdarīt,” stāsta M.Didrihsons-Linards.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Vairāk vajadzēja sodu likt par tadām izdarībām.Doma kad veca var darīt ko grib,visiem likumi vienādi Latvijā.

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.