Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pētīs tūrisma ietekmi uz trīs Gulbenes novada ezeru ūdens kvalitāti

Stāmerienas ezers. Foto: Pārsla Konrāde.

Gulbenes novada pašvaldība piedalīsies projektā “Ezeri vieno”, kas iekļauts Eiropas teritoriālās sadarbības programmā “Interreg”. Šajā sakarā pašvaldības 2023. un 2024.gada budžetā ir paredzēts līdzfinansējums 7200 eiro (20 procenti no summas), kā arī priekšfinansējums 10 000 eiro. Deputāti tā ir lēmuši Gulbenes novada domes 24.novembra sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā iesaistījušies partneri no Polijas, Latvijas un Lietuvas, konkrēti – Lielo Mazūrijas ezeru aizsardzības fonds (Polija), Šauļu Tirdzniecības, rūpniecības un amatniecības kamera (Lietuva), Latvijas Hidroekoloģijas institūts. Vadošais partneris ir Varšavas Universitāte, projekta īstenošanu nodrošina tās Bioloģisko un ķīmisko pētījumu centrs.

Latvijas pilotpētījumu paredzēts veikt Gulbenes novada teritorijā esošajos Stāmerienas, Ludza un Kaļņa ezeros. Projekta īstenošanas laiks ir 18 mēneši, par projekta uzsākšanas laiku tiek uzskatīts 2022.gada oktobris, un tā īstenošanu plānots pabeigt 2024.gada maijā.

Gulbenes novada pašvaldības dalības projektā galvenais mērķis ir izvērtēt iespējamo tūrisma nozares ietekmes nozīmīgumu uz ūdeņu kvalitāti un izstrādāt rīcības ieteikumus šīs ietekmes samazināšanai. Projektā kā asociētais partneris iesaistīta Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”, kas sniegs savas pārstāvētās jomas redzējumu un viedokli par projekta gaitu un tā rezultātiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta visas kopējās izmaksas ir 470 670 eiro, no tām Gulbenes novada pašvaldības daļa projektā ir 36 000 eiro, tajā skaitā atalgojuma izmaksu daļa ir 25 000 eiro. Gulbenes novada pašvaldības projekta izmaksu daļa 80 procentu apmērā jeb 28 800 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums un 20 procenti jeb 7200 eiro – pašvaldības līdzfinansējums.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.