Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pie Gulbenes novada bibliotēkas būs viedais soliņš un velo apkopes stacija

Gulbenes novada idejas vizualizācija.

Noskaidroti uzvarētāji sabiedrības līdzdalības kampaņā “Dari savu pilsētu labāku!” – finansējumu savu ideju realizēšanai ieguvuši dalībnieki no Rīgas, kā arī Gulbenes un Jēkabpils novadiem. Ar zīmola “Mežpils alus” finansējumu un atbalstu tiks realizētas trīs iedzīvotāju idejas: atpūtas dārzs Ancenes ciemā, Sarkanais tunelis Sarkandaugavā un viedais soliņš un velo apkopes stacija Gulbenes novadā. Šīs idejas žūrijas komisija izvēlējās starp kopumā 231 pieteikumu no visiem Latvijas novadiem. Uzvarētāji savas idejas apņēmušies īstenot līdz šī gada 9. augustam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Akcijas ietvaros saņēmām necerēti lielu pieteikumu skaitu, turklāt, idejas tika iesūtītas no visas Latvijas. Esam gandarīti par Latvijas iedzīvotāju vēlmi līdzdarboties, lai mūsu valsts kļūtu vēl zaļāka, skaistāka un sakoptāka. Tāpat ir liels prieks, ka finansējums aizceļos uz dažādām Latvijas vietām – gan galvaspilsētu, gan Vidzemi, gan Sēliju. Šī kampaņa kopumā ir ne tikai solis pretī labākai videi, bet arī apziņai, ka sakopta Latvija ir mūsu visu kopējā atbildība,” stāsta “Mežpils alus” zīmola vadītāja Ieva Anita Rieksta.

Viedo solu un velo apkopes staciju plānots uzstādīt pie Gulbenes novada bibliotēkas ēkas. Idejas autori norāda, ka e-mobilitāte ir kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, kas ikdienā pieprasa arī apkopi un uzlādi, lai nodrošinātu efektīvu un drošu funkcionēšanu. Regulāra velosipēda apkope neprasa sevišķas iemaņas, bet tā nav iespējama bez attiecīgajiem instrumentiem un bieži nepieciešama tieši atrodoties ceļā. Šādos gadījumos tuvumā esoša publiski pieejama velosipēdu apkopes stacija ļautu operatīvi savest transportlīdzekli kārtībā, ietaupot laiku un naudu. “Daudzviet pasaulē šādas stacijas un soliņi jau pastāv un veiksmīgi darbojas, taču Gulbenes novadā tas noteikti būs jaunums. Nav noslēpums, ka jaunieši ikdienā bieži izvēlas pārvietoties ar velosipēdu vai kādu no uzlādējamiem transporta līdzekļiem, tāpēc esam pārliecināti, ka šī vieta ne tikai pievērsīs uzmanību zaļajiem pārvietošanās veidiem, bet, iespējams, mudinās biežāk apmeklēt arī bibliotēku,” stāsta Gulbenes novada bibliotēkas direktore Sabīne Jefimova.

Kopumā kampaņas “Dari savu pilsētu labāku!” ietvaros tika saņemts 231 pieteikums no visas Latvijas. Savas idejas iesūtīja pārstāvji no visiem 36 Latvijas novadiem un no lielākās daļas valstspilsētu. Kampaņā, kuras mērķis ir motivēt iedzīvotājus no visas Latvijas iesaistīties apkārtējās vides sakopšanā un labiekārtošanā, savas idejas varēja iesūtīt gan fiziskas, gan juridiskas personas, kuras darbības mērķis nav peļņas gūšana. Izvēlētajai pieteiktā projekta īstenošanas vietai bija jābūt publiski pieejamai. Konkursam pieteiktos projektus izvērtēja neatkarīga organizatoru izveidota žūrijas komisija. 28 % dalībnieku savas idejas pieteica kategorijā “Aktīvās atpūtas iespēju veicināšana”, tikpat daudz arī – “Atpūtas vietu sakopšana un labiekārtošana”. 13 % pieteikumu tika iesniegti kategorijā “Informatīvi izglītojošu vietu izveide vai labiekārtošana” un 12 % – “Vides pieejamības uzlabošana”, bet 19% pieteikumi tika saņemti ārpus minētajām kategorijām.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.