Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pie Gulbenes Sarkanās pils ierīkots gravimetriskā tīkla punkts

Pie Gulbenes Sarkanās pils ierīkots gravimetriskā tīkla punkts ar zināmām koordinātām, kurā mēra Zemes gravitācijas lauka parametrus, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izveidojot Gravimetriskās atskaites sistēmu, tiek ierīkoti jauni gravimetriskā tīkla punkti. Šādi punkti jāierīko pēc iespējas tālāk no grunts vibrāciju avotiem – dzelzceļa līnijām, šosejām, industriāliem objektiem. Iepriekšējā izpētē noskaidrots, ka Gulbenes Sarkanās pils atrašanās vieta atbilst izvirzītajām prasībām un ir piemērota gravimetriskā punkta ierīkošanai.

Lai to izdarītu, ēkas slieksnī, lievenī vai citā līdzīgā vietā tiek izurbts caurums četru centimetru (cm) dziļumā un divu cm diametrā, kurā iemūrē gravimetrisko punktu.

Pēc ierīkošanas punkts tiek uzmērīts ar gravimetru. Mērījumi vidēji ilgst 15-45 minūtes, un tie tiek veikti pāris reižu gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģeodēziskais tīkls sastāv no valsts ģeodēziskā tīkla un vietējiem ģeodēziskajiem tīkliem, un tos atbilstoši raksturlielumiem iedala globālās pozicionēšanas tīklā, nivelēšanas tīklā, gravimetriskā tīklā un ģeomagnētiskā tīklā.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.