Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pie Gulbenes slimnīcas uzmanību piesaista “Dejojošie eņģeļi” (papildināts)

Foto: Gatis Bogdanovs.

Pie Gulbenes slimnīcas beidzot ir atklāts vides objekts “Dejojošie eņģeļi” – par to “Dzirksteli” informē SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka “Dejojošo eņģeļu” skulptūru bija plānots atklāt šogad apvienības rīkotajā Pateicības dienā 24.augustā, bet tad tā līdz galam nebija pabeigta. “Eņģeļiem nepatika “svārki”, kurus viņiem izlēja. Svārkiem notika nelaime. Bet skvēru mēs vienalga atklājām. Un cilvēki jau ir sākuši vakaros nākt uz šejieni pastaigāties. Un kaut kad arī būs svārki. Tā ka ir jāseko līdzi, lai pamanītu brīdi, kad fejas – dejojošie eņģeļi – būs apmierinātas ar savu rotu. Svārki viņām būs,” tā “Dzirkstelei” uzreiz pēc Pateicības dienas teica apvienības valdes locekle Alīda Vāne.

Apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Logina stāsta, ka vides objekts “Dejojošie eņģeļi” simbolizē mūsu mediķus – māsas, ārstus, ārsta palīgus. Tie ir mūsu eņģeļi, kas vienmēr stāv mums klāt, mums palīdz, sargā mūs un gādā par mūsu veselību ik dienas, vienmēr ir klāt ar padomu, atbalsta ar labiem vārdiem un smaidu. Šis vides objekts ir veltījums viņiem pateicībā par visu, ko viņi dara mūsu labā. “Lai ikviens mūsu darbinieks vienmēr atceras, ka katrs no viņiem ir svarīgs un mēs bez viņiem gluži vienkārši nevarētu,” uzsver A.Logina.

Foto: Ginta Alberte

Apvienība iedzīvina arī ārstnieciskās ainavas ideju, labiekārtojot slimnīcas āra teritoriju, kas ir svarīgi ne tikai personālam, pacientiem, bet arī ikvienam iedzīvotājam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt vides objektu “Dejojošie eņģeļi” pie Balvu slimnīcas atklās nākamgad Pateicības dienā 24.augustā. Dejojošie eņģeļi ir simbols, kas parādīsies arī slimnīcas prezentācijas materiālos un Pateicības dienas pasniegšanas balvās.

Pagājušajā gadā tika rīkots metu konkursu, kuras rezultātā tika izvēlēts vides objekts “Dejojošie eņģeļi”. Vides objekta autore ir māksliniece Elizabete Melbārzde un ALPS ainavu darbnīca. Ainavu arhitekte ir Madara Sildega Mieriņa.

 • Inita Savicka
Foto: Ginta Alberte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (12)

 1. Paldies, jo ir ļoti skaisti izgaismota slimnīcas tr-ja.

  12
  2
 2. Tiešām, PALDIES Gulbenes slimnīcai par fasādes noformējumu svētku laikā.

  9
  2
 3. Nemot vērā to, ka mūsdienu māksla ar skaistām formām neizceļas, vides objekts pie slimnīcas ir tiešām estētiski pievilcīgs un sagādā acīm baudu. Paldies par skvēriņa sakopšanu! Vēl viens skaists stūrītis Gulbenē!

  15
  3
 4. Kādreiz pie slimnīcas bija satiekami gan skumjie, gan priecīgie.Tad vēl strādāja dzemdību nodaļa.Tagad palikušas vairs tkai sāpes. Eņģeļi ļoti mierina.Paldies par skaisto.Arī tas dziedina. Lai visiem veelība un vislabākie aprūpētāji blakus.

  13
  3
 5. Ļoti precīzi attēlo situāciju nokļūt pie eņģeļiem ir ātrāk kā saņemt medicīnisko palīdzību. Ja par Balviem saka ka no turienes tikai uz morgu tad Gulbenē varēs teikt skaisti “pie eņģeļiem”

  22
  4
 6. tuvākajā nākotnē saskaņā ar konkursā uzvarējušajiem metiem sakārtos arī Gulbīšu parku, tas būs labs sākums rāpties ārā no iepalicībā novestās purva pilsētas tēla:) PALDIES!

  8
  1
 7. Vai tie engeli pie slimnicas sanem miruso dveseles…un pec engeliem tie nemaz neizskatas..drizak pec navem

  5
  4
 8. Tiešām skaisti un garākai pastaigai ir mērķis, tikai iela no muižas līdz slimnīcai nav omulīga vakarā dāmām noteikti…. Lasu komentārus un brīnos- nav slimnīca…tikai ēka. Mana mamma tur šogad bija, gulēja slimnīcā- viss bija pieejams, gan izmeklējumi, gan zāles. Un kad biju ciemos, nodaļa bija pilna ar slimniekiem.

 9. Priekš kam tos divus eņģeļus vanaga ja slimnīcā stāv tukša, tiešām nav kur naudu likt.pareizi tā var ja pašu naudas nav, valts naudu var tērēt kur grib.drusku domājat ar galvu citas vietās varbūt vairāk vairāk kā piemēram pie Gulbīša parkā bērnu rotaļu laukumu paplašināt,viens un tas pats.

  4
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.