Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldībai, iespējams, radīts zaudējums vairāk nekā 16 tūkstoši eiro

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, kurā ieguva pierādījumus tam, ka Gulbenes novada pašvaldības amatpersona un četras fiziskas personas apstiprināja dokumentāciju par faktiski neizpildītiem būvdarbiem bijušās Bērzu skolas pārbūves procesā, tagad materiāli nodoti prokuratūrai. Par to “Dzirksteli” informē KNAB.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noziedzīgo nodarījumu rezultātā pašvaldībai, iespējams, radīts vairāk nekā 16 tūkstoši eiro liels mantiskais zaudējums.

KNAB iegūtie pierādījumi liecina, ka būvuzņēmējs pēc Gulbenes novada pašvaldības amatpersonas lūguma sagatavoja Gulbenē esošās bijušās Bērzu pamatskolas pārbūves darbu izpildes aktu, kurā iekļāva darbus, kas nebija izpildīti. Starp neizpildītajiem darbiem bija iekļauta pārseguma siltināšana un atsevišķu konstrukciju, tajā skaitā iekšdurvju, montāža.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka būvdarbu vadītājs un divi būvuzraugi, apzinoties amatpersonas iniciēto prettiesisko darbību sekas, apstiprināja šo dokumentāciju. Savukārt dokumentācijas saskaņošanas noslēguma fāzē pašvaldības amatpersona viltoto darbu izpildes aktu parakstīja. Šo nelikumīgo darbību rezultātā pašvaldība apmaksāja kopsummā 16 474,35 eiro par faktiski neizpildītiem darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmstiesas izmeklēšanas rezultātā KNAB rosināja prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu pret valsts amatpersonu par bezdarbību un būvuzņēmēju par krāpšanu. Savukārt pret būvdarbu vadītāju un abiem būvuzraugiem – par dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Atbildība par šādiem noziedzīgajiem nodarījumiem paredzēta Krimināllikuma 319.panta pirmajā daļā, 177.panta pirmajā daļā un 275.panta otrajā daļā.

KNAB, 22.maijā nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdza pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par šī gada 12.janvārī uzsāktā kriminālprocesa turpmāko virzību.

KNAB vērš uzmanību, ka kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka KNAB ir nosūtījis Gulbenes novada pašvaldībai pieprasījumu, kurā lūgts informēt KNAB, vai pašvaldība vēlas tikt atzīta par cietušo kriminālprocesā.

Novada domei noteiktā termiņā bija jāpieņem lēmums domes sēdē.

Gulbenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika “Dzirkstelei” apstiprina, ka domes sēdē ceturtdien, 30.maijā, tiks pieņemts galīgais lēmums šajā sakarā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērzu skolas pārbūvei par radošo iniciatīvu centru novada pašvaldība līgumu ar konkursa uzvarētāju – vietējo SIA “Rufs” – parakstīja 2021.gada 30.jūnijā. Objektam bija jābūt gatavam jau 2022.gadā. Saskaņā ar 2022.gada 23.maija papildu vienošanos darbu veikšanas līgumcena bija 1 91 714,44 eiro bez PVN. Taču laika gaitā darbu tempi pamazām kļuva gausi, līdz apstājās. 2023.gada 1.jūnijā pašvaldībā tika pieņemts lēmums par līgumattiecību pārtraukšanu ar SIA “Rufs”.

“Dzirkstele” jau rakstīja šeit

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par publikācijas saturu atbild laikraksts “Dzirkstele”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

  1. nav saprotams kapec tik liels sasutums.Tas bija domats ka lobija variants,ari summa nav liela= tikai 80000 tukstosi.Tur pat nesanak dzips / otrs /.Labak iesu uz jevropas velesanam,tur ari summas lielakas.Nu tada sikumaina piekasisanas

  2. Gan jau tantuks un CO teiks, ka neviens nav vainīgs, cieušo nav, tā sanāca. Visi tak savējie…

    21
  3. Kura amatpersona ir atbildiiga par sho? Ejot cauri darbiniekiem es netieku skaidrs kur tad no visiem parakstiija papiirus. Tur kaut kaa visus vardus un uzvardus var izlasiit.

  4. Ja pašvaldība nevēlas iegūt cietušā statusu, tad jau tāda prakse kā konstatēja KNAB ir ierasta un atbalstāma? Vai tā tas jāsaprot? Vai traks, pašvaldība taču nav līdzdalībniece minētajā krāpšanā?

    11
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.