Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Piesaista ES naudu pirmsskolas izglītības kvalitātes stiprināšanai Gulbenes novadā

Foto: “Pixabay”.

Gulbenes novada pašvaldība ir garantējusi 1908,20 eiro priekšfinansējumu, lai Lizums varētu šogad un nākamgad piesaistīt vienu brīvprātīgo jaunieti “Erasmus+” Eiropas Solidaritātes korpusa projektā. Par to liecina novada domes 27.jūnija lēmums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc projekta realizēšanas un atskaites iesniegšanas priekšfinansējums tiks ieskaitīts atpakaļ Gulbenes novada pašvaldības projekta kontā.

Brīvprātīgais jaunietis sniegs atbalstu pirmsskolas grupām pagastā, kā arī iesaistīsies vietējās kopienas dzīvē.

Projekta kopējās uz Gulbenes novada pašvaldību attiecināmās izmaksas ir līdz 9541 eiro. Finansējums no Eiropas Solidaritātes korpusa tiek piešķirts divās daļās – 80 procenti jeb 7632,80 eiro, uzsākot projekta pirmā posma realizāciju, bet otrā daļa – 1908,20 eiro – pēc projekta pirmā posma realizācijas un visu nepieciešamo atskaišu apstiprināšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 5100 eiro priekšfinansējumu deputāti piekrituši garantēt no pašvaldības budžeta citam “Erasmus+” projektam. Pēc projekta realizēšanas un atskaites iesniegšanas priekšfinansējums tiks ieskaitīts atpakaļ Gulbenes novada pašvaldības projekta kontā.

Runa ir par novada visu 10 pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un vadošo personālu, dodot iespēju viņiem izglītoties starptautiskā vidē. Šogad novada pieci pedagogi dosies mācīties par digitālajām prasmēm, rīkiem un tehnoloģijām, ko var izmantot Gulbenes novada pirmsskolas izglītības iestādēs, pieci pedagogi dosies mācīties par zaļajām prasmēm un to izmantošanu ikdienā, pieci pedagogi dosies mācīties par iekļaušanu un darbu ar sarežģītajiem bērniem.

Pēc projekta mobilitātēm plānots iegūtās zināšanas un pieredzi nodot tālāk. Plānots, ka pedagogu mācības norisināsies oktobrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā projektā uz Gulbenes novada pašvaldību attiecināmās izmaksas ir līdz 25 500 eiro.

Finansējums no Eiropas Savienības fondiem tiek piešķirts divās daļās: 80 procenti, uzsākot projekta realizāciju, savukārt 20 procenti pēc projekta realizācijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.