Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi, arī Gulbenes novada iedzīvotājai

Anna Ināra Vīgante. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Saskaņā ar Ordeņu kapitula 2023. gada 18. oktobra lēmumu piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi: Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un Ordeņu kapituls 2023. gada 18. oktobrī atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 11. pantam nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Triju Zvaigžņu ordeni arī Gulbenes novada izglītības un sabiedrisko darbinieci Annu Ināru Vīganti, kurai piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa otrās pakāpes (sudraba) goda zīme.

Ar augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem apbalvoti cilvēki, kuru godprātīgais profesionālais un sabiedriskais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, pašaizliedzība, drosme un patriotisms stiprina mūsu Latviju un ir valsts augstākās atzinības vērts un godināms.

Ordeņu kapituls atzīmē, ka valsts augstāko atzinību saņem izcilas personības visdažādākajās jomās no visas Latvijas. Tie ir izcili skolotāji un zinātnieki. Kultūras darbinieki, Dziesmu un deju svētku tradīcijas stiprinātāji. Tie ir mediķi, kuri ilgstoši un pašaizliedzīgi rūpējas par sabiedrības veselību. Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi, Valsts policijas amatpersonas un valsts robežsargi, kuri stiprina mūsu valsts drošību un mūsu kopējās aizsardzības spējas un sargā valsts robežu. Tie ir vēsturiskās atmiņas un kultūras mantojuma kopēji. Tie ir sabiedriskie darbinieki, kuri savu darbu veltījuši jauniešu patriotiskajai audzināšanai un pilsonisko vērtību nostiprināšanai. Tie ir arī nesavtīgi palīdzības sniedzēji Ukrainai, tās karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Augstāko valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta – svinīgā pasniegšanas ceremonija plānota Latvijas Republikas Neatkarības Proklamēšanas 105. gadadienā, 2023. gada 18. novembrī, plkst. 15.30 Rīgas pilī. Ceremoniju tiešraidē varēs vērot Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Detalizēta informācija par augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem un to piešķiršanas kārtību pieejama Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.