Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Plāno apstiprināt Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāju

Par Daces Kablukovas (no kreisās) kandidatūru deputāti balsos 30.decembra novada domes sēdē. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Par Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāju ir plānots apstiprināt Daci Kablukovu, kura šobrīd šajā iestādē strādā par izglītības metodiķi – liecina pašvaldības publiskotā informācija. Vietējie deputāti par to balsos novada domes 30.decembra sēdē. Iepriekš pašvaldībā “Dzirksteli” informēja, ka pēc izsludinātās pretendentu atlases termiņa beigām uz Izglītības pārvaldes vadītāja amatu tika izvirzīts viens pretendents. Kandidatūra vēl bija jāsaskaņo ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

15.decembra “Gulbenes Novada Ziņās” D.Kablukova ir paudusi: “Jau trešo gadu esam ceļā
uz citu skolotāja lomu. Atbildību par savu mācīšanos uzņemas skolēns. Skolēnam ir jāiemācās
mācīties sev nepieciešamajā darba ritmā un jāizmanto sev nepieciešamie mācīšanās paņēmieni.
Matemātika, latviešu valoda, sports, mūzika un visi citi mācību priekšmeti mūsdienās ir tikai darba rīki, kuri palīdz bērnam iemācīties prasmes, kas mūsdienu mainīgajā pasaulē būs nepieciešamas, lai nepārtraukti mācītos visas savas dzīves garumā. Piekrītu kolēģēm, ka lielākais izaicinājums šajā procesā ir mainīt savu domāšanu, spēt pieņemt pārmaiņu procesu un uzticēties pedagoģijai kā zinātņu sistēmai, kas pētī sabiedrības uzkrātās pieredzes nodošanu nākamajai paaudzei un šās paaudzes sagatavošanu tālākai apgūtās pieredzes attīstīšanai.”

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā publiski pieejamo informāciju D.Kablukova no 2004. līdz 2010.gadam ir strādājusi Gulbenes Bērzu sākumskolā gan par direktora vietnieci, gan par bibliotekāri.

Jau vairākkārt vēstīts, ka ar 26.novembri darbu Gulbenes novada pašvaldībā pēc pašas vēlēšanās ir beigusi Edīte Kanaviņa, kura vadīja Izglītības pārvaldi kopš 2019.gada. Pirms tam no 2012.gada viņa bija Gulbenes 2. vidusskolas direktore, vēl iepriekš – direktora vietniece Gulbenes novada Valsts ģimnāzijā, bet no 2006. līdz 2009.gadam – direktore Daukstu pamatskolā (saskaņā ar VID publiski pieejamajiem datiem).

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Nu re, nekas traks nenotika, pasaule nesagāzās, attīstība neapstājās ;), atrada, ko ielikt Kanaviņas vietā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.