Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Plāno, ka Gulbenes radošo iniciatīvu centrs vērs durvis jaunā mācību gada sākumā

Bijušās Gulbenes Bērzu skolas ēka pārtop par mūsdienīgu radošo iniciatīvu centru. Foto: Pārsla Konrāde.

Iecere, ka, sākot ar šo gadu, jau varēs sākt darboties Gulbenes radošo iniciatīvu centrs, neīstenosies. Plānots, ka centrs durvis varētu vērt jaunajā 2023./2024. mācību gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka bijušās Gulbenes Bērzu skolas ēka pārtop par mūsdienīgu Gulbenes mākslas un daļēji arī par Gulbenes mūzikas skolas mājvietu.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” saka: “Ja melns kaķis nepāries ceļu, tad gribas domāt par to, ka jaunajā mācību gadā centrs vērs durvis, bet esmu bažīgs solīt kaut ko citu vietā. Korekcijas ienesa Krievijas karš Ukrainā, līdz ar to piegādes, inflācija, darbinieku atalgojums… Nav uzņēmējam arī viegli. Bet visu jau arī nevar norakstīt uz globālām lietām,” saka A.Caunītis.

Gulbenes novada pašvaldība informē, ka topošajā radošo iniciatīvu centrā šobrīd noris noslēguma darbi ēkas fasādes izbūvei un aktīvi telpu iekšdarbi: tiek klāts segums grīdām, krāsotas sienas, veikta griestu apdare. Telpas pakāpeniski iegūst vizuālās aprises, ļaujot plānot to iekārtojumu. Šeit mājvietu radīs Gulbenes mākslas skola, bet Gulbenes mūzikas skolai šeit būs papildu telpas nodarbībām. Tāpat te būs iespēja nodrošināt plašizklaides un mūžizglītības aktivitātes. Ēka tiek veidota kā multifunkcionāla vide.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie ēkas iekšpagalmā ir ierīkota automašīnu stāvvieta, kuras līdz šim te nebija. Katrā telpā ir izbūvētas siltās grīdas, ierīkota ventilācija ar rekuperāciju. Jau ir iegādāts aprīkojums Gulbenes mākslas skolas vajadzībām: keramikas virpas, apdedzināšanas krāsnis, ploteri, augstas izšķirtspējas dators, digitālās stelles, auduma apdrukas printeri un citas iekārtas. Savukārt mūzikas skolas vajadzībām ir papildināts mūzikas instrumentu klāsts – iegādāts gan pianīns, gan flīģelis.

Būvnieks SIA “Rufs” darbus plāno pabeigt aprīlī.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. un kā būs šeit ar vadītāja iecelšanu amatā, tāpat kā Saulē?

  2. Pat paprasīt nevar? Tikai interesējos… uzreiz 3 dislaiki…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.