Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Plānoti līdzmaksājumi atsevišķu sociālo pakalpojumu saņēmējiem Gulbenes novadā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldībā deputāti ir akceptējuši jaunus saistošos noteikumus “Par sociālajiem pakalpojumiem Gulbenes novada pašvaldībā”. Par to nobalsots novada domes 28.decembra sēdē. Jaunie noteikumi stāsies spēkā pēc to akcepta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un publicēšanas “Latvijas Vēstnesī”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādas izmaiņas ir saistītas ar to, ka noslēdzas valsts finansējums programmā, kas bija mērķēta uz pieaugušajām personām ar mentālās veselības problēmām, kā arī bērniem, veicinot šo cilvēku iejušanos un dzīvi sabiedrībā.

Turpmāk par grupu dzīvokļa pakalpojumu, kuru Tirzas pagastā izmantot iespējams tikai un vienīgi pieaugušajiem ar viegliem mentālās veselības traucējumiem, ir paredzēts līdzmaksājums. Tas ir 1,00 eiro par diennakti no personas.

Savukārt par Gulbenes dienas aprūpes centra pakalpojumu, kuru izmantot iespējams pieaugušajiem ar viegliem mentālās veselības traucējumiem, arī par katru personu būs nepieciešams līdzmaksājums – 1,50 eiro par dienu. Izmantojot dienas aprūpes centra pakalpojumu vairāk nekā 10 dienas mēnesī, pieaugušais veiks līdzfinansējumu 15 eiro par mēnesi. Tādi paši līdzmaksājumi pieaugušajiem būs par specializēto darbnīcu (kas arī domātas pieaugušajiem ar viegliem mentālās veselības traucējumiem) pakalpojuma izmantošanu Gulbenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība ar maksas pakalpojumu piedāvāšanu lēš, ka 2024. gadā varēs gūt aptuveni 996 600 eiro. Tajā pašā laikā pašvaldības izdevumi savu sociālo pakalpojumu nodrošināšanas sakarā 2024.gadā tiek paredzēti vismaz 2 233 280 eiro.

No grupu mājas (grupu dzīvokļu) pakalpojuma nodrošināšanas plānots gūt 108 800 eiro; no sociālās aprūpes centru “Jaungulbenes Alejas”, “Siltais” un “Siltā” struktūrvienības “Dzērves” klientu ilgstošās aprūpes – 860 000 eiro gadā; no ģimenes atbalsta centra “Saule” pakalpojuma saņemšanas nodrošinājuma – 21 500 eiro gadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Man ir jautājums,kam pietrūkst nauda,ja tā jāsāk jau šādi iekasēt.
    Šķiet,ka ievēlētās personas neplāno atkārtoti ievēlēties amatā, tāpēc aši izsainmieko visu ko var..
    Kauns viņu vietā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.