Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Publiskā apspriešana par būvniecību Zaļajā ielā Gulbenē bijusi mazaktīva: no 27 anketām 22 ir pret būvniecību

Foto: Gatis Bogdanovs

Publiski pieejamā informācija liecina, ka ražošanas ēkas Zaļajā ielā 3 Gulbenē būvniecības ieceres apspriešanā laika periodā no 9.marta līdz 6.aprīlim saņemtas 27 aptaujas anketas. Piecas personas būvniecības ieceri atbalsta, savukārt 22 personas neatbalsta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji pauduši satraukumu par to, kā ražošanas ēka Zaļajā ielā 3 ietekmēs satiksmes kustības intensitāti un putekļus tuvumā esošajās Kalna un Vītolu ielās.

Novada būvvalde izskaidrojusi: “Visa piebraukšana objektam plānota no Zaļās ielas. Kravu pārvadāšana pa Kalna ielu netiek paredzēta. Vienlaikus tā tiks uzlabota. Ar šīs ēkas uzbūvēšanu tiks radīta “vilkme” apkārtnes attīstībai, tajā skaitā pieguļošo ielu sakārtošanai. Veicot ielu pārbūvi, tiks radīta iespēja izbūvēt maģistrālos ūdensvada un kanalizācijas tīklus, kas savukārt radīs iespēju Kalna un Vītolu ielas iedzīvotājiem izbūvēt ūdensvada un kanalizācijas pieslēgumus.”

Gulbenes novada būvvalde paudusi: “Par putekļu novēršanu būvniecības gaitā tiks domāts un rasti risinājumi. Kustības intensitāti var mazināt, uzliekot ierobežojošas zīmes Kalna ielas posmā no Zaļās ielas līdz Brīvības ielai. Pagaidām Vītolu iela nav iekļauta šī projekta realizācijas darbos. Šī konkrētā objekta būvniecībai izvēlētais zemesgabals ir vispiemērotākais. Attīstība turpināsies. Blakus zemes gabalos ir iespēja būvēt lielākas ēkas uzņēmējiem, piemēram, lielveikalus, loģistikas centrus. Tiek strādāts, lai projekts būtu pievilcīgs, izmantotas “zaļās” tehnoloģijas. Tiks darīts viss, lai jebkāda veida kaitējumi videi un apkārtējiem iedzīvotājiem tiktu novērsti. Telpu izsoles noteikumos būs iestrādātas prasības, kas nepieļaus jebkāda veida kaitējumus.” Jau vēstīts, ka ražošanas ēka Zaļajā ielā 3 taps ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu. Novada būvvalde uzsvērusi: “Pēc ražošanas ēkas būvdarbu pabeigšanas tiks rīkota izsole telpu nomai. Pieļaujamais uzņēmējdarbības veids nedrīkstēs radīt nekādu vides piesārņojumu, t.i. troksni,
putekļus, smakas.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvprojektu ražošanas ēkas izveidei izstrādās SIA “Ceturtais stils”. Šī firma veiks arī projekta realizācijas autoruzraudzību. SIA “Ceturtais stils” piedāvātā līgumcena ir 33 536 eiro bez PVN. Par to liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.
– Diāna Odumiņa

Fakti

* Gulbenē uz pašvaldības zemes Zaļajā ielā 3 taps vienstāva ražošanas ēka ar šādiem parametriem: apbūves laukums – 1119,4 kvadrātmetri; telpu kopējā platība – 973,13 kvadrātmetri; būves augstums – 6,4 metri; brīvā zaļā teritorija – 29,03 procenti.

* Zaļās ielas pārbūve notika 288 metru garumā, uzklājot asfaltu, izveidojot lietusūdens novades sistēmu, iebūvējot ūdensvadu un kanalizācijas tīklus, izveidojot apgaismojumu un gājēju ietvi. Darbus veica SIA “Rubate” par līgumcenu 240 376,63 eiro bez PVN. Savukārt būvuzraudzības pakalpojumu objektā nodrošināja SIA “KEM” par 6280,00 eiro bez PVN. Zaļās ielas pārbūve veikta ar ERAF atbalstu.

Informācijas avots: novada būvvalde un Iepirkumu uzraudzības birojs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (13)

 1. ja jau no 27 personām 22 bija pret ražošanas ēkas celtniecību, tātad iecere nav pārdomāta un kopumā kaitē Gulbenes iedzīvotāju interesēm un ir atliekama, jo ”tautas balss” anketās ar būtisku vairākumu šo ieceri noraida, kā nederīgu, citādāk iznāk – ja pretēji iedzīvotāju anketās paustajam viedoklim iecere tiks realizēta, priekš kam tad rīkota ”anketēšana”!!

  17
  6
 2. Vēl jau nemaz nezina, ko tur ražos, bet jau visi ir pret. Tad nav ko čīkstēt, ka nav kur strādāt un runāt, ka Latvijā neko neražo. Tikko kāds kaut ko grib būvēt ražošanas nolūkiem, tā visi vietējie pretī.

  25
  5
 3. Apskaidro mūs, tumsoņas, kas tur tiks ražots? Un kas būs ražotāji?
  Varbūt pie tavas mājas arī varētu kādu ražotgribi uzstutēt!?

  11
  2
 4. Tā teritorija ir jāapstāda ar priedēm. Kāda ražošana dzīvojamo māju tuvumā? Šķieneros tur ir rūpnieciskā teritorija. Kā domes perdeļiem nav kauna taisīt tādus gājienus. Ir tādas teiciens nebāz savu degunu tur kur suns nebāž savu ……. Iesaku tev cauni arī tā darīt lai nesmukums nesāk publicēties pa visādām lapām.

  10
  9
 5. 5 vairāk par 22 es varu dabūt darbu domē ?

  6
  1
 6. Pilnīgi piekritu Zirnītim.
  Antonam. Rakstot komentārus, nedrīkst apsaukāt nevienu, pat ja tu neesi ar kaut ko apmierināts.

  5
  1
 7. Nu tad nečīkstiet, ka vēl pēc 10 g. te vidējais vecums būs 60 un nevienam neko vairāk par siltu deķīti un dakteri nevajadzēs. Atbrauks, varbūt, jaunieši ciemos. Pēc tam notirgos jūsu mantojuma namiņus, dzīvoklīšus par mazu naudiņu un sveiki. Tas pie optimistiskā scenārija. Ja ražotne bez trokšņa un smirdoņas, kāpēc ne arī pilsētā? Kaut kas vistā tajā padarīšanā tāds duļķains. Vieniem nolūks jau skaidrs, piķis spiež maku, tikai formālās izdarības ar publiku jāizveic. Publikai nekas nav skaidrs.

  9
  1
 8. Ja jau dome nezin ko ražos tikpat labi tā ēka nebūs nevienam vajadzīga stāvēs gadiem tukša. Vai arī sen vis sakukuļots un tās pašas guļbūves vien taisīs. Lai tik neizdomā to riepu pārstrādes rūpnīcu tur uzbliest.

 9. Gulbenieši laikam lielākā daļa degradējušies, tik daudz stulbības nāk ko Gulbenes ka drīz būs jākaunās ka esmu no tā gala. Nevienam neko nevajag, bet ja nevajag tad nav arī tiesību čīkstēt par sūdīgo dzīvi. Beigās tiešām paliks tikai pensionāri un tad vēl tikai tie kam patīk ar lāčiem selfijus taisīt.

  9
  2
 10. Pilnībā piekrītu Zirnītim! Tikai tiešām interesē, ko taisās ražot?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.