Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Rankā ukraiņiem izveido mini dārzus

Foto: no privātā arhīva.

Ar Rankas kultūrvēsturiskā mantojuma centra vadītājas Daigas Melbergas uzņēmību un organizāciju, kā arī ar novadnieku un vietējo uzņēmēju atbalstu Rankas pagastā tapuši mini dārzi tur dzīvojošajiem ukraiņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

D.Melberga stāsta, ka arī šogad ar ukraiņiem tika apspriests un piedāvāts pašiem izaudzēt dārzeņus.

“Pagājušajā gadā, kad pie mums ieradās pirmā ukraiņu ģimene, mūsu mudināta, tā iesēja kabačus un citus dārzeņus un arī izaudzēja. Tikai mums zeme ir ļoti akmeņaina un smilšaina, bet tāpat izauga. Šogad ar ukraiņiem atkal apspriedām šo pašu jautājumu. Viņi bija ar mieru. Uzrunāju cilvēkus, kas man palīdzēja un atbalstīja šīs idejas realizēšanā. Tapa mini dārzi – speciāli izveidotas kastes. Tika atvests mēslojums, ukraiņi paši sarūpēja zemi. Mini dārzos, kuri ir tepat pie bijušās skolas ēkas, ukraiņi audzē dārzeņus – tomātus, gurķus, sīpolus, ķirbjus, kabačus. Pašlaik pie mums nav daudz ukraiņu, bet tie, kas te ir, ir pastāvīgi dzīvojošie astoņi cilvēki. Bērnu pie mums nav. Pagājušajā vasarā bija bērni, bet tika pārcelti uz Rankas centru, jo tur ir citi bērni, lai viņiem būtu ērtāk. Tiem, kas dzīvo te, Ukrainā viss ir sabombardēts, un viņiem īsti nav, kur atgriezties. Mums šeit, piemēram, dzīvo inženiere, kuru aicināja atpakaļ, bet nav jau, kur atgriezties. Vienai ģimenei, kura te atbrauca ar suni un kaķiem, māja ir sabombardēta. Viņiem bija privāta māja, kuru remontējuši, bet nemaz nav dabūjuši paši tajā dzīvot. Mums ir kundzes gados, arī 83 un 90 gadus vecas,” viņa stāsta.

D.Melberga rūpējas, cik ir viņas spēkos, lai ukraiņi te varētu dzīvot daudzmaz pilnvērtīgu dzīvi – iesaista pasākumos, palīdz izveidot mini dārzus. “Lai viņiem ir, par ko domāt, ar ko aizrauties, lai, darbojoties te, piemirstas kara šausmas, lai jūt, ka ir vasara, ka arī te var dzīvot, strādāt, darīt. Tas ir cilvēcīgi – saprast un mēģināt viņiem palīdzēt, noturēt uzmundrinājumā, lai neieslīgst dziļā depresijā. Cenšamies rast risinājumus, kur un kā varam, varbūt pieticīgi, bet arī tas, manuprāt, ir svarīgi,” saka D.Melberga.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.