Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Rankas “Ķelmēni” ieguldīs 800 000 eiro saules paneļu parka izveidē un lauksaimniecības tehnikas modernizācijā

Publicitātes foto.

Attīstot ilgtspējas principus maizes ražošanā, Rankas pagasta bioloģiskā zemnieku saimniecība “Ķelmēni” šovasar atjaunojusi traktortehnikas parku un investējusi saules paneļu elektrostacijas izveidē. Piesaistot līdzfinansējumu no bankas “Citadele”, kopējā ieguldījumu summa veido 800 tūkstošus eiro. Par to informē bankas pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma investīcijas saules paneļos ir 270 000 eiro, un pāreja uz šo elektroenerģijas ražošanas veidu ļaus saražot apmēram 300 MW/h gadā. Par atlikušajiem līdzekļiem uzņēmums iegādājies četras jaunas traktortehnikas vienības, kas nodrošina precīzas lauku apstrādes tehnoloģijas, kā arī papildinājis ceptuves ražošanas iekārtu klāstu.

“Uzstādot saules paneļus, centīsimies pārplānot ražošanas ciklu – šobrīd maizes ražošana notiek vienmērīgi 24 stundas diennaktī, un, ja saules paneļu saražotā enerģija būs pietiekama, iespējams, pārplānosim ražošanu vairāk uz diennakts gaišajām stundām, samazinot nakts darba stundas. Varēsim vairāk darba izdarīt gaišajā dienas laikā, tādējādi atvieglojot darbinieku slodzi un efektīvāk izmantojot energoresursus. Tāpat ceram, ka šī investīcija ļaus mums elastīgāk kontrolēt pašizmaksu, lai energoresursu tirgus svārstības netiek uzveltas tikai uz patērētāju pleciem,” norāda “ Ķelmēnu” enerģētiķis Raitis Mūrnieks.

Uzņēmuma aplēses liecina, ka veiktos ieguldījumus saules paneļu elektrostacijas izveidē varētu atpelnīt piecu gadu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Publicitātes foto.

“Maizes cenām liels kāpums bija pavasarī, kas galvenokārt bija degvielas un elektrības cenu pieauguma dēļ, taču vienlaikus cenas turpina kāpt arī cukuram, miltiem, graudiem, citām izejvielām un pakalpojumiem. Šobrīd prognozējam, ka rudenī maize kļūs par pāris procentiem dārgāka,” saka R.Mūrnieks.

Bioloģiskā zemnieku saimniecība “Ķelmēni” Rankas pagasta Gaujasrēveļos darbojas kopš 1993.gada un attīsta noslēgta cikla bioloģisko ražošanu, audzējot rudzus, cepot maizi un ražojot, kā arī pārdodot bioloģisko lopbarību. Ik gadu saimniecība pārstrādā un maizē izcep aptuveni 800 tonnas rudzu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.