Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Rankas piens” pašlaik vēl turpina piegādāt pienu skolām

Foto: “Pexels.com”.

Latvijas bērni arī turpmāk saņems bezmaksas pienu – sola Zemkopības ministrija. Savukārt akciju sabiedrība “Rankas piens” gaida 8.februāri, lai zinātu galīgo lēmumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemkopības ministrija, izvērtējot situāciju pārtikas produktu tirgū un reaģējot uz svaigpiena iepirkuma cenas pieaugumu, sagatavojusi nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos, kas palielinās atbalsta likmes pienam programmā “Piens un augļi skolai”. Tādējādi arī turpmāk Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu bērni un 1. līdz 9.klašu skolēni, līdzīgi kā iepriekš, trīs reizes nedēļā saņems bezmaksas pienu, kas ražots mūsu valstī.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka AS “Rankas pienu” satrauc programma “Skolas piens”, kura jau pastāv daudzus gadus un kuras mērķis ir sniegt ieguldījumu veselīga uztura paradumu veidošanā. “Skolas pienam” no februāra “Rankas piens” bija spiests rakstīt atteikumu sakarā ar to, ka “Skolas pienu” Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests nefinansē tādā apjomā, kā tas būtu nepieciešams pēc šībrīža situācijas, proti, ņemot vērā ražošanas procesa izmaksas un svaigpiena iepirkuma cenu sadārdzinājumu.

Akciju sabiedrības “Rankas piens” valdes loceklis Aldis Spalviņš šobrīd “Dzirkstelei” saka, ka atbalsts pagaidām nav rasts, bet no Zemkopības ministrijas ir atnākusi vēstule, ka 8.februārī notiks viņu sanāksme, kur par šo jautājumu lems. “Šī lēmuma rezultātā varētu būt, ka piešķirs atbalstu, kas stāsies spēkā no 1.janvāra, bet tas atbalsts nav diez cik būtisks. Līdz ar šo informāciju, ko mēs saņēmām no Zemkopības ministrijas, mēs devām šo ziņu arī skolām, un pašlaik pienu vēl piegādājam. Gaidīsim 8.februāri, lai zinātu galīgo lēmumu. Cerams, ka atbalsts būs piešķirts,” saka A.Spalviņš.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.