Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Reemigrantu bērniem Gulbenes novadā nepieciešams papildu atbalsts latviešu valodas apguvei

Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, kura notika 16.novembrī, Izglītības pārvaldes projektu vadītājs Lauris Šķenders informēja par nepieciešamību nodrošināt priekšfinansējumu projekta īstenošanai Sabiedrības integrācijas fonda programmas “Latviešu valodas apguve reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Projekts ir iesniegts no Gulbenes novada vidusskolas. Jau vairākus gadus ik pa brīdim pienāk klāt un skolā mācās pieci līdz septiņi vai vairāk bērni no reemigrantu ģimenēm. Ģimenes, kuras kādreiz aizbraukušas ārpus Latvijas, dzīvojušas, strādājušas, ir atgriezušās, un dažādu iemeslu pēc bērniem ir problēmas ar latviešu valodu,” skaidroja L.Šķenders.

Šīgada statistika liecina, ka pamatā tie ir bērni no 1. līdz 5 klasei, bet gadās arī vecāku klašu skolēni. “Līdz ar to, ka mums ir šāda problēma, tad tika iesniegts projekts, lai atvieglotu pašvaldības budžetu, jo pirms tam šīs aktivitātes notika no pašvaldības budžeta. Lai arī summa nav pārāk liela, tomēr prieks, ka mūsu ideja ir atbalstīta. Šobrīd ir nodrošināts tas, ka šī mācību gada gaitā mēs pieciem reemigrantu bērniem varam nodrošināt papildus latviešu valodas nodarbības. Lai šo projektu veiksmīgi realizētu, ir nepieciešams priekšfinansējums 30 procentu apmērā. Projekts ir uz diviem gadiem, šī ir pirmā daļa, otrā daļa būs nākamgad,” teica L.Šķenders.

Viņš skaidroja, ka projekts tika iesniegts uz pieciem bērniem, jo tajā brīdī nepieciešamība pēc latviešu valodas apguves papildus bija nepieciešama tieši tik daudz bērniem. Tā kā šobrīd Gulbenes novada vidusskolā jau ir septiņi šādi bērni, tad diviem finansējums papildus latviešu valodas apguvei tiks rasts no pašvaldības budžeta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš arī uzsvēra, ja citās novada skolās ir nepieciešamība pēc šāda atbalsta, ir jāvēršas pie viņa, lai rastu risinājumu. “Pagājušajā mācību gadā bija arī viens skolēns no Lizuma skolas, kas papildus mācījās latviešu valodu. Šādu situāciju nav ļoti daudz, bet to kļūst vairāk, kad reemigrantu bērniem nepieciešamas papildus latviešu valodas nodarbības,” teica L.Šķenders.

Lēmuma projekts tika atbalstīts arī Gulbenes novada domes sēdē, kura notika 24.novembrī.

 • Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

 1. Paga, paga! Ja manam bērnam ir grūtības ar kādu priekšmetu, tad es meklēju privātskolotāju un maksāju no savas kabatas.
  Kāpēc kaut kādiem pasaules klaidoņiem kaut kas ir jāapmaksā?

  17
  3
 2. Mūsu pasaules problēma, ka lielai daļai ir nulle empātija pret tiem, kas nonākuši lielā nelaimē. Kauns, ka tādi cilvēki dzīvo līdzās. Laikam jau patiess teiciens, ka “paēdušais neēdušo nesaprot”.

  3
  7
 3. Par kādu lielu nelaimi šajā gadījumā iet runa? Aizbrauca pēc lielākas naudas uz citu valsti, tagad atskrēja atpakaļ.
  Ēd vien tālāk…

  12
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.