Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sāk Beļavas ceļa remontu

NOTIEK DARBI uz Beļavas ceļa. Pagājušajā nedēļā raka grāvjus un noņēma apaugumu. FOTO: GATIS BOGDANOVS

Ir sākti valsts vietējā autoceļa Gulbene-Zeltiņi (Beļavas ceļš) pārbūves darbi. “Pagastam tas ir gada notikums!” “Dzirkstelei” saka Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Guntis Princovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VSIA “Latvijas Valsts ceļi” publiskotā informācija liecina, ka šim ceļam paredzēta grants seguma divkārtu virsmas apstrāde. Darbu gaitā paredzēts sakārtot arī caurtekas, iztīrīt grāvjus un veikt meliorāciju. Līgumsumma – 1 09 1177 eiro (ar PVN). Darbus veic SIA “Limbažu ceļi”. Būvdarbu termiņš ir šī gada 26.maijs. Autovadītājiem jāņem vērā ātruma ierobežojums – 60 kilometri stundā.

G.Princovs laikrakstam stāsta, ka Beļavas ceļam paredzēts dubultais virsmas segums, tāds, kāds ir uz “VAKS”. Ceļš tiks sakārtots aptuveni astoņu kilometru garumā. “Mērījumus sāka jau aizpagājušajā nedēļā, pagājušajā nedēļā grāvjus tīrīja, apaugumu noraka. Pirms tam ceļš bija bēdīgā stāvoklī, vietējie nebija ar to apmierināti,” saka G.Princovs.

“Latvijas Valsts ceļi” informē, ka kopš pērnā gada ir pieejami līdzekļi no programmas “Eiropas Savienības (ES) Attīstības un noturības mehānisms”. Tās ES noteiktais mērķis ir atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi. Latvijā šo finansējumu administrē Valsts vides un reģionālās attīstības ministrija, un tas tiek novirzīts reģionālo un vietējo ceļu vajadzībām sakarā ar administratīvi teritoriālo reformu. Sakarā ar to šogad iesāksies vai turpināsies no pagājušā gada kopumā pieci projekti, starp kuriem šogad piecu kilometru garumā plānota autoceļa Cesvaine–Velēna pārbūve no Tirzas skolas līdz Lizumam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.