Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Samazināts zvejas tīklu pieļaujamais garums Gulbenes novada ezeros

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

1.janvārī stājās spēkā Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotie grozījumi noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos, kas paredz samazināt zvejas tīklu pieļaujamos garumus arī Gulbenes novada ezeros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novadā zivju tīklu limits Augulienas ezerā samazināts no 335 metriem līdz 210 metriem, Ludza ezerā – no 1675 metriem līdz 1000 metriem, bet Ušura ezerā – no 685 metriem līdz 300 metriem.

Vienlaikus Gulbenes novada Ludzupītē no 1.janvāra nevar ķert zušus.

ZM skaidro, ka izmaiņas zivju tīklu limitā nepieciešamas, pamatojoties uz publisko ūdeņu apsaimniekošanas plāniem un zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumiem, kā arī ņemot vērā Gulbenes novada pašvaldības policijas ieteikumus, lai uzraudzītu zveju novada ezeros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt, ņemot vērā, ka 50 metrus no Ludza ezera uz Ludzupītes, kas iztek no šī ezera, atrodas ūdens regulēšanas ietaise, kas pieder juridiskai personai, ar kuru Gulbenes novada pašvaldībai nav noslēgts nomas līgums, pašvaldība nav tiesīga izsniegt atļauju zušķērāja limitam.

Grozījumi zvejas prasībās minētajos ezeros izstrādāti, pašvaldībām sadarbojoties ar pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūtu “BIOR”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.