Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Septiņas Gulbenes novada izglītības iestādes apmeklē ukraiņu bērni

Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes novada skolas un bērnudārzus pašlaik apmeklē 51 Ukrainas valstspiederīgais bērns. “Dzirkstele” to uzzināja Izglītības pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No mācībām Gulbenes novada izglītības iestādēs ir atteikušies 9 ukraiņu bērni, kuri ir skolas vecumā. Viņi vēl aizvien attālināti turpina mācīties savas valsts skolā.

“Tas, ka mūsu skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs mācās bērni no Ukrainas, ir gan izaicinājums, gan gandarījums par to, ka varam palīdzēt šīs valsts civiliedzīvotājiem,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova.

Viņa skaidro: “Uz jebkuras citas valsts bērnu (arī Ukrainas), kas mācās Latvijas izglītības iestādēs, attiecas visi tie paši noteikumi, kas attiecas uz mūsu valsts bērnu. Mācības notiek latviešu valodā. Lai paskaidrotu veicamo darbību vai vienotos par rīcībām, līdztekus latviešu valodai skolotāji un skolēni procesā izmanto žestus, krievu vai angļu valodu. Arī ukraiņu bērniem ir jāiegūst vērtējumi visos mācību priekšmetos, izņemot latviešu valodu, literatūru un vēsturi. Uzsākot mācības, skolotāji katram ukraiņu bērnam ir sastādījuši individuālo mācību satura apguves plānu, ar kuru iepazīstināts ir gan bērns, gan bērna vecāks vai aizbildnis.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runājot par labās prakses piemēriem Gulbenes novadā, D.Kablukova slavē Rankas pamatskolu un Rankas bērnudārzu “Ābelīte”. “Abas iestādes bija pirmās mūsu novadā, kuras uzņēma Ukrainas izglītojamos savā kolektīvā,” sacīja novada Izglītības pārvaldes vadītāja.

– Diāna Odumiņa

Fakti

• Rankas pamatskolā mācās 18 ukraiņu bērni vecumā no 1. līdz 9.klasei, Rankas bērnudārzu “Ābelīte” apmeklē 4 ukraiņu bērni.
• Lizuma vidusskolā mācās 4 ukraiņu bērni, no tiem 1 pirmsskolas izglītības grupā.
• Gulbenes novada vidusskolā mācās 21 ukraiņu skolēns.
• Stāķu bērnudārzu apmeklē 2 ukraiņu bērni.
• Gulbenes 1.bērnudārzu apmeklē 1 ukraiņu bērns.
• Lejasciema bērnudārzu “Kamenīte” apmeklē 1 ukraiņu bērns.

Avots: Gulbenes novada Izglītības pārvalde


Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Cienījamā Dzirksteles redakcija! Ja rakstāt vārdu Fakti, tad papūlieties, lai šie fakti atbilstu patiesībai. Tur ir kļūdas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.