Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sešus bēgļus no Ukrainas nosūta uz Gulbeni, vēl vairāk nekā 50 atteikušies pamest Rīgu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

1.jūlijā seši no Rīgas atbalsta centrā reģistrētajiem Ukrainas iedzīvotājiem nogādāti Gulbenē, bet vēl vairāk nekā 50 atteikušies pamest Rīgu, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā līdz plkst. 15.00 Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem pie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vērsās 64 personas, starp tām astoņi bērni un divas ģimenes ar mājdzīvniekiem.

No 1.jūlija Rīgā jauni Ukrainas civiliedzīvotāji netiek izmitināti ne tūristu mītnēs, ne rīdzinieku pieteiktajos mājokļos, tādēļ VUGD meklē izmitināšanas vietas citās pašvaldībās. 

Piektdien sešas personas izmitinātas Gulbenē. Pārējie no izmitināšanas ārpus Rīgas ir atteikušies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1.jūlijā pagaidu izmitināšanas vietās tūristu mītnēs Rīgā bija izmitināti apmēram 1800 cilvēki. Tiem, kuriem beidzas valdības noteiktais 120 dienu periods, izmitināšanas vietas ir jāatstāj, taču pārējiem pajumti turpina nodrošināt pašvaldība. 

No atsevišķām tūristu mītnēm cilvēki pakāpeniski tiek pārvietoti uz izmitināšanas vietām, kuras ir piedāvājušas pašvaldībai zemāku cenu.

Ukrainas bēgļus pakāpeniski plānots pārvietot uz iedzīvotāju pieteiktajiem mājokļiem, taču šobrīd šādu mājokļu skaits ir neliels, tāpēc rīdzinieki tiks aicināti reģistrēt izmitināšanas vietas vienotajā valsts sistēmā un pieteikties valsts garantētajai atlīdzībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr VUGD aģentūrai LETA norādīja, ka VUGD Operatīvās vadības centrā, kas palīdz koordinēt bēgļu izmitināšanu, piektdien nav saņemti zvani no Ukrainas valstspiederīgajiem vai pašvaldībām, kas būtu saistīti ar nepieciešamību nodrošināt mājokli citā pašvaldībā finansējuma izmaiņu dēļ un tiek risināti ikdienas koordinācijas jautājumi.

Kā ziņots, nesaņemot atbalsta finansējumu, Rīga no 1.jūlija pārtrauc jaunu Ukrainas bēgļu izmitināšanu. Par to iepriekš preses konferencē informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Rīgas mērs uzsvēra, ka Rīgā ieradušies 16 600 bēgļu, kas ir par 3000 cilvēku vairāk, nekā noteikts nacionālajā bēgļu izmitināšanas plānā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iepriekš informēja Latvijas pašvaldību savienība, no šodienas, kad stājās spēkā samazinātais atbalsts par Ukrainas bēgļu izmitināšanu, cita mītnes vieta būs jāmeklē aptuveni 3000 bēgļu.

LPS norādīja, ka ne tikai Rīgā, bet arī daudzās citās pašvaldībās ir sasniegtas bēgļu izmitināšanas kvotas.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (8)

 1. Tā nu jūs viņus dabūsiet ārā no lepnajām viesnīcām. Ha,ha,ha!

  15
  3
 2. Jā. Viņus nedabūsi uz laukiem strādāt. Kaut gan lauku centros ir gan skolas gan bērnudārzi un darbs. Bet nav kantora darbs. Ir smagā lauku ikdiena. Mums pašiem ir ukraiņu sieviete ar 4 bērniem. Tagad pa vasaru piedāvāja strādāt tāpat kā apkopējām ,gaidi!!!!! Uzrakstīja bezalgas atvaļinājumu. Tātad nemaz tik trūcīgi nav. Arī daža laba strādniece nestrādā pa vasaru,jo redziet — zem mana goda puķītes ravēt. Direktore nepareizi dara,kā tā atļauj. Bet tā notiek.

  14
  4
 3. Tā ir visur. Parunā ar kuru cilvēku gribi no jebkuras darbavietas. Ir muļķi,ko visu laiku izmanto,ir,kas dzīvo zili zaļi uz citu rēķina. It īpaši skolās. Visas vasaras uz zilajām lapām. Un nekas. Cilvēks it kā salauž roku, bet jau pēc nedēļas dara brīnumus mājā.

  10
  1
 4. Ies viņi jums strādāt. Viņi nav tie bēgļi kuri patiešām bēg no kara. Šie ir tā saucamie ekonomiskie bēgļi, kuri jau sen gribēja tikt uz Eiropu.Nu tikuši -nebūs viegli viņus dabūt prom uz savām zemēm:saparosies ar Mūsu pilsoņiem un ko ta nu valdība darīs? 😆

  6
  2
 5. Žēl, ka tāda attieksme. Cilvēkam, bēgot no kara, jau nu būtu vienalga, ka tik miers, maize un jumts virs galvas.
  Informācija pārdomām, ka ne viss ir tā, kā sākumā izskatās. Patiesība slēpjas detaļās.

  9
  1
 6. Stulbie pāķi, kas ir zemiskākie, nodevīgākie mudaki, grib, lai cilvēki, kas bēg no kara, būtu šeit par vergiem. Varbūt viņi nav tik stulbi, kā tulbenes inbredi.

  2
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.