Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

SIA “Dimdiņi” Lizumā būs jauna ražošanas notekūdeņu attīrīšanas sistēma

Aktualizēja problēmu. Valsts Vides dienests pagājušā gada augustā apmeklēja SIA “Dimdiņi” Lizumā, lai runātu par nepieciešamību sakārtot ražošanas notekūdeņu attīrīšanu. Fiksēt šīs aktivitātes bija aicināta arī “Dzirkstele”. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ar 10 publiskajiem iepirkumiem 2022.gadu ir sākusi Lizuma SIA “Dimdiņi”. Tādā veidā tiks sagādātas dažādas ražošanas iekārtas, kā arī notekūdeņu attīrīšanas sistēma, kuras izveidei uzņēmums piedāvājumus gaida līdz 9.februārim – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija. Ieceres īstenošanai tiks izmantoti Eiropas lauksaimniecības fonda līdzekļi, projekta finanšu plūsmas koordinators ir Lauku atbalsta dienests.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka pagājušajā gadā Valsts vides dienests (VVD) pieķēra, ka Lizuma SIA “Dimdiņi” novada uz lauka biešu vārīšanas un mizošanas atlikumus. Dienests uzskatīja, ka tas varbūt arī nerada zemes stāvokļa pasliktināšanos, tomēr pie noteiktiem apstākļiem caur lietusūdeņiem tie bija nonākuši grāvjos, ūdenstilpēs. Šajā sakarā VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga bija atbraukusi uz Lizumu. “Dzirkstelei” toreiz viņa teica, ka valstī ir septiņi šādi problemātiski ražošanas uzņēmumi. Viņa uzsvēra – jāmeklē iespējas pašiem uz vietas “Dimdiņos” tikt galā, kā arī zināja teikt, ka uzņēmumam šajā sakarā ir savu lokālo attīrīšanas iekārtu papildināšanas un attīstības plāni.

Pagājušajā gadā SIA “Dimdiņi” notekūdeņu priekšattīrīšanas iekārtu darbība vienubrīd bijusi apturēta.

Saskaņā ar “Lursoft” datiem SIA “Dimdiņi” pastāv kopš 1992.gada. Uzņēmums nodarbojas ar dārzeņu pārstrādi un konservēšanu. SIA “Dimdiņi” ir ģimenes uzņēmums, lielākais kapitāldaļu skaits – 40 procenti – pieder Ivetai Stalidzānei, Rinaldam Audzišam – 20 procenti, Sintijai un Oskaram Bredikiem – katram pa 19,7 procentiem kapitāldaļu.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

  1. Un vecajam Kāpostam nav neviena % uzņēmumā?
    Tad jau sanāk, ka ir tukšs muldonis nevis super-puper biznesmens! 🙂

    11
  2. To jau gan tiem gudrajiem komentētājiem sen vajadzēja zināt, nevis gvelzt visu laiku muļķības par Audziša kungu.

  3. Nekas nav mainījies, attīrīšanas iekārtas nestrādā, bet kanalizācijas atlikumus ved tāpat uz laukiem, tikai maina laukus ik pa laikam vietām! Vides prasības pie vienas vietas Dimdiņiem!

    10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.