Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Skolēnu pārvadājumus Gulbenes novadā turpinās SIA “Gulbenes autobuss”

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Kā katru mācību gadu arī šoreiz no 1.septembra līdz 1.jūnijam pašvaldība skolēnu pārvadāšanu savā administratīvajā teritorijā uzticēs SIA “Gulbenes autobuss”. Deputāti par to nobalsoja novada domes 25.augusta sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Cerēsim, ka Covid-19 netraucēs mācīties klātienē un bērnus vajadzēs katru dienu mācību procesā vest uz skolu,” sacīja Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis.

Deleģēšanas līgums paredz, ka uzņēmums rūpējas par skolēnu nokļūšanu mācību iestādēs.

18.augusta finanšu komitejas sēde deputāti diskutēja par šo jautājumu. Pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāja Aija Kļaviņa pastāstīja, ka pagājušajā mācību gadā faktiski ir izlietoti 155 000 eiro tieši skolēnu pārvadājumiem Gulbenes novadā. Tā kā šogad ir cenu pieaugums degvielai, pašvaldība summu skolēnu pārvadājumiem gaidāmajā mācību gadā ir palielinājusi līdz 200 000 eiro. Deputāts Normunds Mazūrs bija šaubīgs, vai šāds finansējums būs pietiekams. Tāpat viņš nebija drošs, ka uzņēmuma plānotā peļņā – 0,04 eiro un nobraukto kilometru – ir virzīta uz attīstību. “Viens reiss “Gulbene-Ranka”, atbrauc mājās un pa pusi dienas nopelni 8 eiro… Nezinu,” teica N.Mazūrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Caunītis iebilda – deleģējuma līgumā, kur tiek uzdots izpildīt pašvaldības funkciju, “nevajadzētu būt peļņai un pēc tam parādīties kaut kādiem zaudējumiem”.

A.Caunītis norādīja, ka “Gulbenes autobuss” ir pašvaldības kapitālsabiedrība. N.Mazūrs iebilda – ja nebūs naudas “kaut elementārai attīstībai”, uzņēmums vienā brīdī var vairs nespēt sniegt pakalpojumu pašvaldībai. A.Caunītis sacīja, ka “lielākais izaicinājums ir šoferu atalgojums”. Ja

ikdienā šoferis veic vienu reisu rītā, kas ilgst apmēram stundu, un tikpat ilgu reisu vakarā, un ja pa starpu nav cita reisa/darba, ko iedot šoferim, lai par to samaksātu, vai izdosies noturēt šādus darbiniekus – bija norūpējies A.Caunītis. Degvielas izmaksu finansējumu būšot iespējams grozīt, ja vajadzēs. Taču galvenais – lai būtu darbinieki, šoferi, kuri gatavi braukt. Publiskā informācija liecina, ka augusta beigās SIA “Gulbenes autobuss” vēl meklē vairākus šoferus skolēnu pārvadāšanai Rankā un Lejasciemā, kā arī pasažieru pārvadāšanai ar autobusu saskaņā ar grafiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gunārs Ciglis gribēja zināt, kādi ir citi SIA “Gulbenes autobuss” ilgtermiņa līgumi. Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis zināja teikt, ka gadam ir līgums par pārvadājumiem reģionālās nozīmes maršrutu tīkla daļā “Gulbene, Alūksne, Balvi”. Un tad vēl apstrīdēšanas kārtībā ir lielā lote. G.Ciglis bilda – uzņēmums varētu varbūt paplašināt savu darbību Latvijā.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.