Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Šobrīd Gulbenes novadā aktuālas visas akūtās respiratorās vīrusu infekcijas

Foto: “Pexels.com”.

Tagad, rudenī, sācies aktīvākais vīrusu laiks. Vairāk sākuši slimot bērni un skolēni izglītības iestādēs. SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” galvenā ārste Gulbenē un bērnu pediatre Sigita Drubiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka diemžēl cilvēku atmiņa ir īsa. Proti, ja akūtākajā Covid-19 pandēmijas laikā cilvēki ar saslimšanas simptomiem centās palikt mājās, tad tagad dodas uz darbu vai bērni uz izglītības iestādēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Slimnīcā ir mazliet vairāk slimnieku. Parasti vēršas pie ģimenes ārstiem pēc palīdzības, bet kopumā – jā, slimo. Tagad aktuālas ir visas akūtās respiratorās vīrusu infekcijas – tās ir ņēmušas virsroku, bet ir arī vēdera vīrusi. Slimo arī ar Covid-19, bet ne ļoti daudz. Mēs smagos gadījumus neredzam – ātrā palīdzība pie mums tos neved, jo mums nav Covid-19 nodaļas. Smagos slimniekus ved uz Rēzekni vai Valmieru. Kas attiecas uz vakcināciju, tad pret Covid-19 slimnīcu apvienībā vakcinācijas kabineta vairs nebūs. Iedzīvotāji vakcīnu pret Covid-19 var saņemt pie saviem ģimenes ārstiem. Ja gadījumā ģimenes ārsts neveiks šo vakcīnu, tad būs jāsazinās ar ģimenes ārsti Lindu Ūdri, pie kuras būs iespēja saņemt vakcīnu. Apvienība dosies vakcinēt uz sociālās aprūpes centriem, izbrauks uz mājām pie iedzīvotājiem, kuriem grūtības nokļūt pie ārstiem,” stāsta S.Drubiņa.

Viņa atgādina par higiēnu, roku mazgāšanu, telpu vēdināšanu. “Vajag atcerēties to, ko bijām ļoti labi iemācījušies Covid-19 laikā – nelaist slimus bērnus uz izglītības iestādēm, arī pašiem slimiem palikt mājās un neiet uz darbu. Tagad atkal ir “vecā dziesma” – ved slimus bērnus uz bērnudārzu un skolu, bet arī tā saucamās parastās vieglās infekcijas – iesnas, klepus – izplatās, jo ir ļoti lipīgas. Ja ir saslimšanas simptomi, tad vismaz akūtajā periodā – pirmās trīs četras dienas – vajag palikt mājās!” uzsver ārste.

  • Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Nu gan brīnumi! Ir arī citi vīrusi un kaites bez kovida?Tak 2 un vairāk gadus nekā cita nebija….varbūt ārsti uzstādīja diagnozi,kādu vajadzēja,lai būtu labi valdībai un pašiem?

    2
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.