Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Svinīgi atklāj labiekārtoto āra šautuvi Gulbenē

Šautuve paredzēta noteikta tipa ieročiem, sporta šaušanai un jauniešiem valsts aizsardzības mācību nodarbībām. Foto: Gatis Bogdanovs

Šodien, 21.aprīlī, pulksten 11.00 Gulbenē, Dzirnavu ielā 3a, tika atklāta biatlona trases šautuve, kuras sakārtošana pēc pašvaldības pasūtījuma izmaksāja 102 202,16 eiro bez PVN, kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija. Darbus ir veikusi SIA “Vidzemes būvnieks”.

Vietējie deputāti vakar, 20.aprīlī, nobalsoja par atļaujas izsniegšanu šīs 2.kategorijas (šaušanas stenda) šautuves darbībai, jo Ieroču aprites likuma 70.panta 2.daļa paredz, ka šādas šautuves izveidei un darbībai nepieciešama pašvaldības atļauja.

Pirmkārt, vajadzēs jaunsargiem un vidusskolēniem
Šautuve ir paredzēta jaunsargu un valsts aizsardzības mācības audzēkņu apmācībai, profesionālā un augstu sasniegumu biatlona šaušanas attīstībai, kā arī juridisku un privātpersonu šaušanas treniņnodarbībām.

“Nākamais uzdevums ir, kā to šautuvi praktiski dzīvē izmantot. 21.aprīlī tiekamies ar Jaunsardzes reģionālo vadību. Saredzu, ka šautuve izmantojuma jaunsardzei. Iespējams, arī biatlona treniņiem. Tiksimies arī ar Biatlona federācijas prezidentu. Līdz ar to visus šos jautājumus pārrunāsim,” teica novada Sporta pārvaldes vadītājs Lauris Krēmers.

Kopš Latvijas atjaunotas brīvvalsts laikiem Gulbene pirmo reizi ir tikusi pie savas licencētas šautuves. Tā atrodas vecajā, labajā vietā – biatlona trases šautuvē, kura ir labiekārtota un atdzimusi kā mūsdienīgs un drošs objekts. Foto: Gatis Bogdanovs

Vai tagad būs iespējams šajā biatlona trasē ar šautuvi organizēt sacensības? To vēlējās zināt deputāte Guna Pūcīte. L.Krēmers teica – šobrīd runa tieši par atļauju šautuves darbībai atbilstoši drošības noteikumiem, kas iekļauti šautuves darbības nolikumā. Vēl priekšā esot šautuves izmantošanas maksas pakalpojumu apstiprināšana. Sporta pārvaldes vadītājs apliecināja, ka turpmāk varēs noritēt arī biatlona sacensības šajā Gulbenes slēpošanas trasē, kuras sastāvdaļa ir labiekārtotā šautuve. Tāpat tur varēs notikt arī biatlona treniņi, kā arī sporta šaušanas gan sacensības, gan treniņi.

Deputāte Lāsma Gabdulļina pauda gandarījumu, ka beidzot šautuve ir licencēta. Līdz tam ilgus gadus bija šī vieta un stāvēja ļoti labi mērķi, bet oficiāli šautuvi izmantot nedrīkstēja. Tagad jauniešiem, kuri vēlas Gulbenē trenēties biatlona sertificēta trenera vadībā, tas būs iespējams, – viņa teica. L.Gabdulļina arī norādīja, ka, sākot ar 2024./2025.mācību gadu, Latvijā visās vidējās izglītības mācību iestādēs obligāta būs valsts aizsardzības mācība, kas paredz arī apmācību šaušanā no mazkalibra šautenes. “Mums nevajadzēs doties uz citiem novadiem, lai realizētu šo mācību programmas sadaļu,” sacīja L.Gabdulļina.

Medniekiem gan jātrenējas Lejasciema šautuvē
Deputāts Normunds Mazūrs interesējās, vai šo šautuvi kā maksas pakalpojumu varēs treniņiem izmantot arī privātpersonas. L.Krēmers teica – šautuve paredzēta tikai noteikta kalibra ieročiem. Bet, kad apstiprināts būs maksas pakalpojumu cenrādis šautuves izmantošanai, kad būs noalgots šaušanas instruktors, varēs lietot šautuvi gan privātpersonas, gan iestāžu un organizāciju pārstāvji. Viņš arī norādīja, ka tiks izstrādāta pieteikšanās kārtība šautuves izmantošanā. Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis iestarpināja, ka šaušanas treniņiem no medību ieročiem Gulbenes novadā piemērota ir tikai Lejasciema pagastā esošā šautuve.

Gulbenē labiekārtotā šautuve tapusi saskaņā ar SIA “B & L projekti” izstrādāto paskaidrojuma rakstu. Šautuves teritorijā ir uzlabots mākslīgais apgaismojums. Ir demontētas divas agrākās koka karkasa nojumes. Ir cirsti krūmi un koki, demontēts koka tiltiņš un esošie klājumi. Ir veikti zemes darbi un izveidots žogs, kā arī uzbūvēts bruģis. Ir izveidota droša un iezīmēta 100 metrus plata šaušanas starta līnija ar attiecīgu apzīmējumu un marķējumu. Ir izvietota brīdinājuma zīme “Bīstama zona”. Šaušanas līnijā bija jāierīko armēta betona segums. Šautuve labajā un kreisajā pusē bija jātop norobežojumiem ar koka aizsargsienām.

No vecā iekārtojuma bija saglabājami teritorijā esošie mērķi un mērķu mehānismi, konstrukcijas, ieskaitot apsardzes signalizāciju. Šaušanas zonai un mērķiem jābūt izgaismotiem arī vakara stundās. Šautuvē ir un arī turpmāk būs videonovērošanas iekārtas.

Biatlona trase ar šautuvi tās teritorijā atrodas uz pašvaldības zemes 2,5617 hektāru platībā. Tā ir izveidota pirms vairākiem gadu desmitiem. Trases teritorijā ir arī 420 metru garā asfaltētā rollertrase, kura tika atklāta 2017.gadā.

— Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Citēju priekšnieku – “Saredzu, ka šautuve izmantojuma jaunsardzei. Iespējams, arī biatlona treniņiem”…
  Vārds -iespējams – grauj.
  Jo augstāk šī dārgā projekta mērķis ir definēts savādāk: Šautuve ir paredzēta jaunsargu un valsts aizsardzības mācības audzēkņu apmācībai, profesionālā un augstu sasniegumu biatlona šaušanas attīstībai…
  Tātad svītrojiet vārdu biatlons,, jo tātad iespējams

  Sporta attīstības plānā biatlons nav paredzēts kā atbalstāmais sporta veids, neiederas starp Bukiem, Volejbolu un Sarmu.
  Vai šo projektu pašvaldība uzsauca tik vien, lai finansētu valsts aizsardzības tā saucamo stundu šaušanai? -diez vai. Kas te apakšā slēpjas?

  17
  3
 2. Un kā ar sabiedrības veselības veicināšanu??? Tukšs….šis tādam ļoti šauraam lokam sporta veids paredzets.

  21
  1
 3. Valsts aizsardzibas maciba nav paredzets šaut ar mazkalibra ieroci pa biatlona mērķiem un citus mērķus diemžel šaja šautuve uzstādit nav iespējams. Beidziet pūderēt smadzenes iedzīvotājiem, kas nav informēti par Valsts aizsardzibas macibas programmu. Šī šautuve tā ari tukša bez šāvieniem paliks kā līdz šim un neviens nenesis atbildību par lieki iztērētiem 100 tūkstošiem, kurus tiešam bija iespējams izterēt lietderīgak Gulbenes novada iedzīvotāju vajadzībām! Žel un diezgan bezatbildīgi! Ieteiktu kādam žurnalistam sazināties ar Jaunsardzes centru un pārliecināties par VAM programmu, kur nekāda gadījumā netiek plānots šaut pa biatlona mērķiem.

  17
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.