Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Šoreiz Gulbenes novadā aktivitāte Eiropas Parlamenta vēlēšanās lielāka par 10 %

Gulbenes novadā visvairāk balso par “Jauno Vienotību”

Vēlēšanu iecirknī, kurš atradās Gulbenes sporta centrā, vēlēšanu dienā, 8.jūnijā, savas balsis par Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem atdeva 1003 vēlētāji. Taču viena vēlēšanu aploksne nav iemesta vēlēšanu urnā, tāpēc nobalsojušo skaits ir tikai 1002. Slēdzot iecirkni, komisija pirmo atvēra aizzīmogoto iepriekšējās balsošanas urnu, tika pārbaudīta aplokšņu atbilstība konkrētajam vēlēšanu iecirknim un tās saskaitītas. Tas pats tika izdarīts ar vēlēšanu dienas urnas saturu, aploksnes tika atvērtas un rūpīgi pārbaudītas, vai to saturs ir atbilstošs, un skaitītas balsis, kā arī visi plusi un svītrojumi. Vēlēšanu iecirkņa komisija darbu beidza pēc pulksten 3.00 jau 9.jūnijā. Foto: Gatis Bogdanovs

Eiropas Parlamenta vēlēšanas ir noslēgušās. Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati liecina, ka Gulbenes novadā nobalsojuši 35,74 procenti jeb 5533 vēlētāji no 15 480 balsstiesīgajiem iedzīvotājiem. Pagājušās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kas notika 2019.gadā, Gulbenes novadā nobalsoja krietni mazāk – 25,97 procenti jeb 4386 balsstiesīgie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Latvijā Eiropas Parlamenta vēlēšanās nobalsojuši 521 226 vēlētāji jeb 33,82 procenti no kopējā balsstiesīgo iedzīvotāju skaita.

Nobalsojušo cilvēku skaits Gulbenes novadā un trīs populārākie saraksti (derīgās zīmes). Avots: “epv2024.cvk.lv”

Līdzīgi kā visā Latvijā

Gulbenes novadā visvairāk ir balsots par “Jauno Vienotību” (1548 – 27,99 %), otrajā vietā – Nacionālā apvienība (1173 – 21,21 %), trešajā vietā -”Latvijas attīstībai” (945 – 17,09 %). Tāda pati aina ir arī Latvijā, proti, Eiropas Parlamenta vēlēšanās uzvarējusi “Jaunā Vienotība”, otrajā vietā atstājot Nacionālo apvienību, un abi politiskie spēki katrs tiek pie diviem deputāta mandātiem. “Latvijas attīstībai”, “Apvienotais saraksts”, “Progresīvie”, “Saskaņa” un “Latvija pirmajā vietā” vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam Eiropas Parlamenta deputāta mandātam.

Gulbenē, Beļavas, Daukstu, Galgauskas, Jaungulbenes, Litenes, Lizuma, Līgo, Rankas, Stradu, Tirzas pagastā uzvarēja “Jaunā Vienotība”, Nacionālā apvienība uzvarēja Druvienas, Lejasciema pagastā un Kalnienā, savukārt Stāmerienas pagastā līderos ir “Latvijas attīstībai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konstatēta viena nederīga aploksne

Gulbenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Sanita Mickeviča “Dzirkstelei” stāsta, ka Gulbenes novadā vēlēšanas aizritēja mierīgi, bez starpgadījumiem.

Foto: Gatis Bogdanovs

“Ļoti lielu uzmanību pievērsa Valsts policija, pašvaldības policija, Valsts drošības dienesta darbinieki, kas visā valstī strādāja pastiprinātā režīmā. Šajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās Gulbenes novadā bijām aktīvāki par aptuveni 10 procentiem. Iecirkņu darbinieki bija patīkami priecīgi, ka aktivitāte ir lielāka. Iemesls tam varētu būt tas, ka šajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētājs varēja balsot jebkurā iecirknī. Un gribas cerēt, ka pilsoņa pienākums un pilsoniskā apziņa ir lielāka. Gulbenes novadā notika arī minirallijs, un arī tā dalībnieki nāca un balsoja. Un balsot cilvēki nāca līdz pat pašam pēdējam mirklis, tas ir, līdz pulksten 20.00,” stāsta S.Mickeviča.

Viņa saka, ka bija atsevišķi gadījumi, kad vēlētājs, pirms iemest aploksni vēlēšanu kastē, bija to sabojājis, bet, kā to paredz instrukcija, aploksni varēja samainīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novadā kopā, atverot vēlēšanu kastes, ir konstatēta viena nederīga aploksne un vienu aploksni vēlētājs nebija iemetis vēlēšanu urnā. Gulbenes novadā balsošanu vēlētāja atrašanās vietā izvēlējās 137 vēlētāji, visvairāk Daukstu pagastā – 29 vēlētāji un Gulbenes pilsētā – 26. Savukārt iepriekšējās balsošanas dienās vislielākā aktivitāte bija piektdien, 7.jūnijā.

EP ievēlēti:
No “Jaunās Vienotības” ievēlēti Valdis Dombrovskis un Sandra Kalniete, no Nacionālās apvienības – Roberts Zīle un Rihards Kols, no “Latvijas attīstībai” – Ivars Ijabs, no “Apvienotā saraksta” – Reinis Pozņaks, no “Progresīvajiem” – Mārtiņš Staķis, no “Saskaņas” – Nils Ušakovs, no “Latvijas pirmajā vietā” – Vilis Krištopans.

Projektu “Stipra kopiena – stipra valsts 2024” līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds”
no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par saturu atbild “Dzirkstele”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.