Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Spārītes parkā Gulbenē atjauno vides objektus un šovasar plāno realizēt vēl vienu projektu

Foto: Gatis Bogdanovs.

Spārītes parkā Gulbenē tiek atjaunoti esošie vides objekti – uz saliņas ir atjaunotas divas no trim iepriekš uzstādītajām zaru ligzdām, kas laika apstākļu ietekmē bija zaudējušas savu sākotnējo formu. Par to informē Gulbenes novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat pie labirinta, kur var iepazīt koku lapas, vecās koka informācijas plāksnes vairs nepildīja savu funkciju, tāpēc ir nomainītas uz jaunām metāla plāksnēm ar lapu gravējumiem.

Tuvākajā laikā plānots nomainīt arī parkā esošo tālskati un visiem vides objektiem pievienot lietošanas instrukcijas. Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas ainavu arhitekte Laima Šmite-Ūdre “Dzirkstelei” stāsta, ka tiek domāts un risināts, kā tālskati salabot tā, lai to vairs nesabojātu. “Tālskatis bija domāts, lai kokos redzētu izvietoto spāri, dzeņus un vāveres. Runājām arī ar ražotāju, kā varētu to atrisināt, jo vēlamies, lai tālskatis funkcionē, citādāk objekts ir, bet tas nedarbojas. Pamatdoma – lai ar to varētu saskatīt arī kādu īstu putnu. Arī Elvijs Kantāns (putnu pētnieks – red.) iesaistoties ir teicis, ka tur brīžiem var pavērot putnus kokos. Tas tiek risināts un tiek domāts, kā lai izveido tādu tālskati, kas funkcionē. Ja kādam ir kāds ierosinājums, lūdzu, stāstiet!” aicina L.Šmite-Ūdre.

Viņa arī stāsta, ka Spārītes parku gaida pārmaiņas. Proti, tas saistīts ar iedzīvotāju līdzdalības budžeta projektu. Šim projektam šobrīd notiek projektēšanas darbi, un Spārītes parka saliņai būs attīstība un turpinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļas projektu vadītāja Zane Pūcīte “Dzirksteli” informē, ka šobrīd tiek strādāts pie tehnisko specifikāciju un iepirkuma dokumentācijas gatavošanas. Pēc tam tiks sludināts iepirkums. Šīs sezonas laikā plānots projektu realizēt.

“Dzirkstele” jau rakstīja, lai papildinātu jau esošo parka sakopto daļu, līdzdalības projektā tika rosināts izveidot “pop-up” brīvdabas kultūras un atpūtas zonu, kur būtu performances platforma ar iespēju organizēt pieredzes stāstu vakarus, neliela apmēra lokālus koncertus, improvizācijas vai mini šovus koku paēnā, koka šūpuļtīkli, ģimenes vai draugu kopienas zvilnis, šūpuļkrēsli.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (11)

 1. Kad atjaunos parka otro daļu, nu vismaz gājēju ietvi un soliņus. Nevajag tur apgaismoju, bet ietvi ( ja to tā var nosaukt) gan lūdzu atjaunojiet!

  14
 2. Un kas tad tur performēs?
  Un būs arī dīkdieņi, kas vēros performanci?
  Nu, nu.
  Ka tik atkal nav tirzā darbs un materiāli.

  10
  0
 3. Tiešām parkā trotuārs ir šausmīgs tur kājas var izlauzt.kur šūpolēm ir vieta uzliekat normālas šūpoles.brinums ka pec lieldienām supultikli tik ilgi bij ….visu sola tāpat kā Gulbisu parkā atjaunošana jau ir aizkavejusies

  11
 4. Kad būs gulbīša parka rekonstrukcija,cik gadi vēl jāgaida???

 5. Kāpēc Alūksnē katru gadu top vairāku skaistu vietu ,bet Gulbenē nekā???

  12
  2
 6. Ha,ha te pat zirgam jāsmejās! Vēl varēja uzrakstīt un ieteikt, lai tauta sanes savus bluķus un zarus un veidos dabas skaistuma objektu! Pēc lielajiem lietiem bluķi slideni un glumi, neskatāta tie visi objekti. Jābrauc uz kaimiņu novadu lūkoties pēc smukuma!:)

  9
  1
 7. Alūksnē ir ļoti skaisti, parki, celiņi, runājošas laternas, bruģis un apstādījumi, ziedi gaumīgos, skaistos podos. Mūsdienīgi. Kāpēc Spārītes parkā ligzdas, šie bluķu gali, kādi celiņi? Vai tiešām nevar radīt kaut ko skaistu, mūsdienīgu? Nu aizbrauciet taču, izstaigājiet un apskatiet, pieredzes apmaiņā pie kaimiņiem, nav milzīgas naudas jātērē ārzemēm. Vēlamies skaisti un 21gs atbilstošu parku.

  19
  1
 8. Alūksniešus bija laimīgi, kad padsmit gadus atpakaļ IK aizvācās no viņiem, bet diemžēl viņa sāka savas darba gaitas Gulbenē. Vot ir arī rezultāts.

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.