Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Stāmerienas kapos pabeigta sētas izbūve

Pēteris Circens stāsta, ka ar akmeņiem sētas izbūvei palīdzēja gan savi, gan Litenes zemnieki, savukārt pērn restaurēta arī kapliča. Foto: Gatis Bogdanovs

Stāmerienas kapos ir pabeigta 300 metrus garās gabiona sētas pēdējā 14 metrus garā posma izbūve.

Stāmerienas kapu pārzinis Pēteris Circens “Dzirkstelei” stāsta, ka gabiona sētu sāka veidot pirms aptuveni sešiem gadiem, un tas bija laikā, kad pagasta pārvaldi vadīja Ainārs Brezinskis.

“Katru gadu to būvēja pa kādam gabalam. Darbus veica pagasta strādnieki. Akmeņus palīdzēja sagādāt zemnieki. Sarunājām tos ar zemniekiem no tīrumiem, citādi jau pie tiem netiktu. Nevar taču tos ņemt, kur pagadās. Kad ir sēta, nav tik labi no ceļa viss redzams. Sēta – tas ir labi izdomāts! Tagad sēta ir pabeigta, kopumā tā ir aptuveni 300 metrus gara,” stāsta P.Circens.

Foto: Gatis Bogdanovs

Viņš Gulbenes novadā šādu sētu nav manījis nevienai kapsētai. “Līdzīgu redzēju Cēsu novadā divās vietās,” saka P.Circens.

Šīs vasaras vētra arī Stāmerienas kapos nolauza dažus kokus, bet viss jau ir sakopts. “Vēl jau ir koki, kas būtu zāģējami nost, ir tādi puslauzti koku stumbeņi, kas palikuši. Būtu nepieciešama arboristu palīdzība, bet tagad nav tam finansējuma,” stāsta P.Circens.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Stāmerienas kapos sētu salika Ventis Sedlenieks,iegrozīja katru akmeni,lai sēta izskatītos skaisti.
    Paldies Ventim par lielo un smago darbu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.