Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sūdzas par sniega vaļņiem Gulbenē piebrauktuvju priekšā

Visur jūtams diskomforts. Šonedēļ vairākas dienas pēc kārtas ir snidzis. Problēmas ar pārlieku sniega daudzumu, laikus nenotīrītām ietvēm, sniega vaļņiem ielu un ceļu malās jūt ne tikai Gulbenē, bet visā novadā. Foto: Gatis Bogdanovs.

7.decembra rītā neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde nav varējusi iebraukt pie mājas Dzelzceļa ielā 3, Gulbenē, mediķiem ar nestuvēm nācies pacientu nest pāri sniega valnim – 8.decembra rītā “Dzirkstelei” stāstīja sētniece Iluta Skulte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pilsētā traktori nemāk tīrīt ielas. Iebrauktuves tiek aizbērtas ar sniega vaļņiem. Tā ir ņirgāšanās par sētniekiem,” teica I.Skulte. Sniega valnis Dzelzceļa ielā 3 stāvējis arī vēl 8.decembrī. Par sevi I.Skulte saka, ka, tīrīdama nost lielos sniega vaļņus iebrauktuvēs, ir salauzusi vairākas lāpstas.

“Instrumenti maksā naudu! Es nesaprotu… Mēs, iedzīvotāji, maksājam nodokļus. Kāpēc tāda attieksme?! Ja nemāk kvalitatīvi veikt darbu, lai pamācās Cēsu pieredzi. Tur lielais traktors notīra ielu, bet mazais pa pēdām pēc tam novāc vaļņus no iebrauktuvēm. Sētnieka darbs sniega laikā ir vissmagākais un vissliktāk apmaksāts. Šausmas! Četrus gads es Gulbenē esmu novērojusi šādu attieksmi pret mums. Kad nupat aizrādīju ielu tīrošajam traktoristam, viņš man atbildēja: “Mājas priekša jātīra pašiem.” Es to saprotu, bet netaisiet vaļņus priekšā iebraucamajam ceļam!” saka I.Skulte.

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš “Dzirkstelei” šajā sakarā teica: “Sniega valnis iebrauktuvēs jānotīra pieguļošo teritoriju īpašniekiem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Diāna Odumiņa

Foto: Diāna Odumiņa.

Pašvaldības noteikumi “Gulbenes novada autoceļu tīklā veicamo ikdienas uzturēšanas darbu un remontdarbu tehniskā specifikācija” paredz:

* Darba izpilde:

– sniega tīrīšanas tehnikas operatoram jāveic tā, lai netiktu ievainoti kājāmgājēji, riteņbraucēji, bojātas automašīnas, ceļa aprīkojums un ceļa tuvumā esošās būves;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– nav pieļaujama sniega vaļņa izveidošanās uz koplietošanas pieslēdzošo ceļu braucamās daļas (krustojumos un pieslēgumos);

– nav pieļaujama sniega sastumšana kaudzēs krustojumos un vidusjoslā.

* Kvalitātes novērtējums:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– brauktuves un nomales stāvoklim pēc darba izpildes jāatbilst attiecīgā ielas vai autoceļa uzturēšanas klases prasībām;

– nav pieļaujama sniega vaļņa pārvietošana uz gājēju ietves un veloceliņa, kas pieguļ autoceļam/ielām.

Avots: Gulbenes novada dome

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības noteikumi par teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu Gulbenes novadā paredz:

* Nekustamā īpašuma īpašnieks vai faktiskais valdītājs atbild par ietvju un slīpās bruģētās ietves zonas no brauktuves malas līdz ietves horizontālajai zonai attīrīšanu no sniega un ledus, kā arī pretslīdes materiāla kaisīšanu līdz pulksten 8.00 (pastiprinātas snigšanas un apledojuma veidošanās apstākļos nodrošināma gājēju ietvju tīrīšana un pretslīdes materiāla kaisīšana, nepieļaujot uz tām sniega kupenu un ledus veidošanos), ja to nenodrošina pašvaldība.

* Par šo prasību neievērošanu fiziskām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 400 eiro, bet juridiskām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 1600 eiro.

Avots: “www.likumi.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (30)

 1. Pilnīgi piekrītu Ilutai.Sētniekiem tie trakie vaļņi ir jānotīra.Tas nav normāli.Uz trotuāriem un pārejām piestumj sniegu.Cilvēkiem jaiet pa ceļu.Nerunājot jau par māmiņām ar ragavām vai ratiņiem.Drausmas kas darās pilsētā.Kādi saimnieki,tāda pilsēta Sūnu ciems.

  56
  24
 2. Kam mums vispār pilsētas un novada domes, ja neizdarībai iedzīvotāju labā, bāž degunā saistošos noteikumus? Kam mums vajag to 3 stāvu māju ar ierēdņiem un deputātiem, ja viss jādara iedzīvotājiem pašiem un par to vēl nodokļi jāmaksā!?

  49
  23
 3. Visu sniegu aizvest pie domes ieejas durvīm un izgāzt! Ja grib tikt domē, lāpstas rokā un uz priekšu! Un tikai tā! Ja citādi nesaprot!

  43
  23
 4. 09.decembrī nav izbrauca ar bērna ragaviņām neviena iela.Tie sniega kalni….Mīļie deputāti,lūdzu darat savu darbu…

  24
  15
 5. Es paņēmu rokās sniega lāpstu un iztīru to valni. Labi saprotu, ka ir ziema un ceļu, celiņu ļoti daudz ko tīrīt. Traktors nevar iebraukt katrā iebraucamajā ceļā. Pat prātā nenāk sūdzēties!

  38
  19
 6. Pilsētā atkal katastrofa…
  Mums laukos sniegoti ceļi ierasta lieta- tīram, rokam, pucējam slapjām mugurām. Priecājamies, ka esam izvingrojušies un celiņus sapoši 😉
  Mīļie pilsētnieki, kalendārs ziņo, ka iestājies decembris…ziemā sniegs snieg…
  Šogad tā bieži un devīgi:)
  Ceļu uzturētāji nevar pagūt visur un vienlaicīgi, nevar sniega mākoņus pārvirzīt vai apstādināt. Fiziski nepagūst iztīrīt visus piebraucamos celiņus, taciņas utml.
  Ir jābūt saprotošiem!!!
  Aicinu pukstētājus, šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā, iesaistīties akcijā “Labie darbi pilsētai” un sameklēt sniegalāpstas , doties sētniekiem, kaimiņiem palīgā…
  Lai izdodas gūt gandarījumu no paveiktā!

  47
  17
 7. Ir atveltīti līdzekļi ielu un ceļu tīrīšanai no Domes un ne mazie.Varbūt man no rīta jāvelk ragavas un jāpaspēj uz darbu,nevis jātīra ielas….
  Visi atstāsim darbu ņemsim sniega lāpstas un tīrīsim Gulbenes pilsētas ielas.Katram savs darbs.Domnieki netiek galā ,lūdzu uz priekšu.

  21
  24
 8. Nu tad,Līga uz priekšu.Varat visā pilsētā tīrīt vaļņus.Bet mēs iedzīvotāji netaisamies staigāt ar lāpstām un visus vaļņus tīrīt.Māmiņām ar ratiņiem un ragaviņām braucot ari jāņem lāpsta,lai iztīrītu valni lai tiktu pāri.

  15
  21
 9. Kā Tu, māmiņ, zini cik līdzekļu ir atvēlēti ceļu uzturēšanai?
  Es teikšu tā – pukstēt, īdēt, sūdzēties- to prot šie komentētāji.
  Domā, māmiņ, lauku cilvēkiem nav bērnu, kuri jāved uz skolu un uz bērnudārzu?
  Tak paši nepadarīs ne tik, cik melns aiz naga….

  34
  6
 10. Gulbenē tādas dikti smalkas māmiņas….. Nu tādas princeses, es pat teiktu…. Taisni jābrīnās kā vispār te tādas radušās!

  35
  4
 11. Lauciniece.Pilsētā protams ir sniega jūra,bet vai laukos nav.Ja dzīvo laukos,ņemam lāpstas rokās un tik rokam un rokam,.Sliktākais jau ir tas ,izroc savu ceļu līdz lielajam ceļam un priecājies tūdaļ varēšu izbraukt no mājas un vest bērnu uz skolu,bet kasto deva ,kamēr uz māju pēc mašīnas,pato laiku lielā tehnika atkal ir visu aizbērusi garām tīrot to lielās nozīmes ceļu,.Tā tas notiek aizber ciet visus ceļa iebraucamos pagalmos vai nogriežoties uz māju ceļu. Nav neviena kas par to padomātu. Tajos saucamajos padomju laikos ,ievēroja un neaizbēra ciet m’jas ceļus.ja kas visus vēl attīrija laicilvēkiem vieglāk.

  31
  1
 12. Cik šodien redzēju daudzi traktori brauca ar paceltam lapstam.vai arī otra galejiba brauc mazais traktors pa ietvi vina pēc gaejamm jalec kupena jo viņu nevar redz pagaidit ka gajejs tiks uz inimitable celina

  7
  19
 13. Cien.pilsētas pārvaldniek! Ko jūs esiet gatavs darīt un palīdzēt kā tikai atrunāties un atrunāties. Jums nekas sen vairs neinteresē. Sniegs ir jāpalīdz tīrīt,novākt. Visiem. Tāpat arī laukos. Ir jāpalīdz cilvēkiem. Tas, kurš ceļ tās lāpstas, zin cik smags darbs tas ir. ..gribētu gan redzēt, kur šāds darbs ir cienīgi atalgots? …Pašu domes nolīgtie darbinieki vai ceļu uzturētāji tos vaļņus sadzen. Un cilvēki pareizi raksta, ka sniega tīrīšanas mašīnas brauc ar paceltām lāpstām…tērē degvielu, raksta km un ceļi netīrīti.

  25
  21
 14. Kāpēc jātīra sniegs,tak pavasarī nokusīs,man netraucē nekādas kupenas,vienk.augstāk kājas vajag cilāt.

  18
  9
 15. tiem, kuri iesaka pašiem notīrīt- es agri no rīta notīru, vēlāk brauc traktorītis un atkal sataisa valni. Tad lai sāk agrāk!

  9
  4
 16. Sniega māte purina savus palagus un sniegs krīt, krīt…
  Brīdinu!!! Svētdien vakarā sākšu plosīties un palīgā pasaukšu ziemeļvēju… Snigšu kā laukos, tā pilsētā…
  Reizēm laukos sasniegu vairāk, man patīk virpuļot plašumos un ar vējiņu veidot sniega kupenas, un sanesumus pāri ceļiem…
  Ak, lauku ļaudis, piedodiet! Zinu, ka arī jūs maksājat nodokļus, un kilometriem vedat bērnus uz skolu, bērnudārzu un paši steidzaties uz darbu. Bet kā jau laukos ierasts, jūs tādi darbīgi, jūs spējat piecelties kādu stundiņu ātrāk, izrakt pagalmus un māju ceļus, izpalīdzēt kaimiņiem un kādam iestigušam autobraucējam. Un degvielu traktorītī ielejat pa savu naudu, tāpat salūzušās sniega lāpstas pērkat paši. Reizēm esat čaklāki par LAU un citiem ceļu uzturētājiem!
  Man patīk tā akcija “Labie darbi pilsētai”!!! Varētu sākties jau brīvdienās, iedodot sētniekiem, traktoristiem brīvdienas… sniegotajās dienās viņi strādā ar apbrīnojamu izturību ( varu pačukstēt, ka sniega brigādes strādā vairāk kā 8st no vietas, reizēm sanāk pat visa dienakts). No savas puses akciju vēlētos papildināt ar tējas krūzi un pīrādziņu čaklajiem strādniekiem, šoferīšiem un traktoristiem garajās maiņās varētu kādā krustojumā izsniegt vakariņas vai brokastu kafiju 🙂 Un gādājot ziemassvētku dāvanas, sarūpējiet dāvanu arī daudzdzīvokļu mājas vai savas ielas sētniekiem. Ja finansiāli pagrūti, tad pasakiet Paldies …un tā no visas sirds…un vēlams katru dienu.
  Ziema ir tikko sākusies, sniegs snigs vēl un vēl ;)…eh un ziemas prieki – ragaviņas, pikošanās, sniegavīri, cietokšņi, slidošana, slēpošana un eņģeļi sniegā… tik skaisti, ka ziemā ir sniegs 🙂

  25
  1
 17. Vēl ir tā ka traktors brauc un lāpsta nav īsti nolaisti līdz lejai.Tādēļ praktiski liela daļa sniega paliek uz ietves un veido grūti ejamu ceļu.Uz citas ielas atkal notīrīts ļoti labi pat bruģis redzams.

  14
 18. Vienalga, lauki vai pilsēta, novads viens un noteikumi visiem vienādi. Kuru darba devēju interesē, ka aizputināta ceļa pēc netiec laikā darbā.? Ceļu tīrītājam jāsāk darbs reāli naktī, lai no rīta ceļi tīri. Katram savs darbs, katram darbam sava garoza.

  21
 19. Vispār runa iet par pilsētu.Ko te laukus bāžat iekšā.Nu dien glupa tauta.Ja ir jābūt iztīrītam,tad ir.Cilvēkiem nav pašiem sev jātīra kur staugā.Daži tik stulbi uzrakstijuši.

  4
  17
 20. Cilvēkiem jāpadomā arī par to, ka traktoristi strādā cauru diennakti – maiņās! Jā, jā! Un šajos komentāros labi var redzēt sabiedrības toleranci un izpratni. (diemžēl lielajam vairumam ar to švaki).
  Pirms met ar akmeni, padomā vai pats esi kristāltīrs….

  14
  1
 21. Tavs komentārs ir stulbuma kalngals. Cilvēki no laukiem brauc uz pilsētu strādāt, daudzi pilsētnieki uz to pašu Lizumu. Novads viens un ceļi ir vajadzīgi visiem. Par ko tad ceļa nodoklis ziemā jāmaksā? Par ko ceļa uzturētāji saņem algas?Gulbeniet, tu esi glupa vista.

  9
  1
 22. Sliņķi. Pa to laiku kamēr rakstijāt komentāru varējāt valni nošķūrēt no poiebraucamā ceļa

  6
  3
 23. Privātmājās arī dzivo cilveki ,kuriem jācīnās ar traktoru sastumto sniegu ,kas tiek stumts no viena ielas gala lidz otram. Ielas malu cilvēks ir notīrijis,lai varetu izbraukt no sava īpašuma Nav jau tādas opcijas ,ka traktoristam jāciena citi. Būsim saprotoši !

 24. Kopumā paskatoties uz situāciju, izskatās, ka Gulbenes novadu sniegs atkal ir pārsteidzis nesagatavotu. Var redzēt, ka domei patīk rīkot ballītes, katrā Dzirkstelē kaut kādas godināšanas, nu cik var tērēt naudu pa labi, pa kreisi. Bet tad, kad jāizlemj kāds nopietns lēmums, tad naudas nav. To var redzēt arī ar sniega tīrīšanu, nekas nav ne izdomāts, ne saorganizēts. Domes vadībai nav tālredzīgas domāšanas, plānošanas, pilnīgi izskatās, ka vienaldzība pret iedzīvotājiem un tāda augstprātība.

 25. No kuras planētas tu esi nokritis, protams, ka vienaldzība pret iedzīvotājiem,to jau nu gan vajadzēja sen saprast,neviens šai pilsētā par tevi nedomās, ja tu pats par sevi nedomāsi,dome ir domāta pašiem darbiniekiem priekš sevis,kājas aplauzīsi pa slidenajiem ceļiem, pats vainīgs.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.