Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Šūšanas uzņēmumam “Nemo” trūkst darbaroku arī Gulbenē

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Šūšanas uzņēmums “Nemo”, kuram ir filiāle Gulbenē, ir ļoti iesaistījies Ukrainas atbalstā jau kopš pirmajām dienām. “Esam daudz ziedojuši gan apģērbu, gan materiālus. Piemēram, vairākas paletes ar audumu maskēšanās tīklu pīšanai Balvos, Rēzeknē un Rīgā. Pie mums joprojām var iegādāties Ukrainas karogus,” “Dzirkstelei” saka SIA “Nemo” vadītāja Inga Zemdega-Grāpe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstelei” viņa stāsta, ka uzņēmums ir gatavs piedāvāt darbu Ukrainas iedzīvotājiem. Pašlaik Krāslavas “Nemo” strādā 10 Ukrainas pilsoņi, Gulbenē strādāja 4, bet dažādu ģimenes apstākļu dēļ viņi Gulbenē nav palikuši.

“Krāslavā, sadarbībā ar pašvaldību, nodrošinām dzīvokļus, kurus pirmos trīs mēnešus pilnībā apmaksā uzņēmums, taču Gulbenē šādas iespējas mums nav. Manuprāt, tas ir ļoti būtisks iemesls, kāpēc mums Gulbenē nav izdevies piesaistīt un noturēt vairāk Ukrainas pilsoņus. Visi Ukrainas bēgļi ir bijuši uzcītīgi un ar viņiem tiešām ir bijis prieks strādāt vienā kolektīvā, tāpēc priecāsimies par jauniem pieteikumiem. Latvijas šūšanas uzņēmumiem darbaroku trūkums ir milzīgs, mūsu jaudas ir vismaz divas reizes mazākas, nekā ir pieprasījums, tāpēc ukraiņu piesaiste ir ļoti vērtīga. Bet mēs nešķirojam, no kurienes ir cilvēks, mūsu atlases princips ir uzcītība un prasmes. Krāslavā pēc trīs mēnešu darba viena no Ukrainas šuvējām tikai iecelta par plūsmas meistari, jo bija labākā kandidatūra. Mēs izvērtējām profesionālās prasmes un spēju sadarboties, vadīt kolektīvu. Arī Gulbenē joprojām aicinām gan ukraiņus, gan latviešus vai jebkuras citas tautības cilvēkus, ja tik ir vēlēšanās strādāt un ir prasmes. Var arī apgūt profesiju, jo ar Nodarbinātības valsts aģentūras atbalstu ir iespējama programma “Apmācība pie darba devēja”. Tā ir ļoti vērtīga programma, jo sniedz finansiālu drošības spilvenu gan darbiniekam, gan uzņēmumam,” stāsta I.Zemdega-Grāpe.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

 1. Priekš kam viņus te noturēt???Protams aizbrauca uz savu dzimteni.Ukrainas nacionālisti būs padzīti un iznīcināti.

  4
  18
 2. Tos divus vates galvas komentētājus par apsaukāšanos vajadzētu sodīt, kādi ukraiņu nacionālisti tiks padzīti? Varbūt kādam putinistam laiks uz mājām.

  15
  3
 3. Ukri jau nu baigie strādnieki.😂
  Dodiet, dodiet mums viss par velti pienākas.

  4
  6
 4. Vai Jums pie vakancēm ir norādīts, ka ir iespējama apmācība? Es labprāt pieteiktos, ja kāds apmācītu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.