
Trešdien Gulbenē svinīgi tika atklāts zaļais celiņš, kurš izveidots kādreizējā dzelzceļa vietā posmā no Miera līdz Brīvības ielai.
Zaļais ceļš ir asfaltēts gandrīz 900 metru garumā un 2 metru platumā. Tas paredzēts gājējiem, velosipēdistiem un skrejriteņu lietotājiem. Maršrutā ir uzstādīti soliņi atpūtai, barjera no Brīvības ielas puses, kā arī displejs velobraucēju un kājāmgājēju plūsmas attēlošanai reāllaikā, kas ir pirmais šāda veida skaitītājs Latvijā.
Pašvaldība informēja, ka jau šobrīd zaļais velotūrisms ir viens no būtiskākajiem tūrisma veidiem ar piesaisti Gulbenei un to turpinās attīstīt, ne tikai sakopjot bijušo sliežu ceļu. Zaļo ceļu maršruts cauri Gulbenes novadam šobrīd ir 65 kilometrus garš un turpina attīstīties.
“Ir prieks skatīties uz šo paveikto darbu. Ja kāds pirmsākumos uz šo projektu skatījās ar skepsi, tad tagad tie, kas izmantos šo celiņu gan braukšanai, gan atpūtai, to novērtēs. Un nav jau lielāka prieka par to, ka kāds novērtē darbu, kuru tu esi paveicis,” sacīja pašvaldības pārstāvis.
Atklāšanas pasākumā piedalījās zemkopības ministrs Armands Krauze, pašvaldības pārstāvji, tūrisma aģentūru pārstāvji no tuviem un tāliem novadiem, arī no Igaunijas un Čehijas, kā arī Latvijas Zaļo ceļu asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts, kurš uzsvēra, ka 11 pastāvēšanas gados ir sakopti daudzi posmi.
“Man prieks par katru pašvaldību, kas iesaistās šajā darbā. Kas neļauj aizaugt un iet zudumā nevienam posmam, atjauno tiltiņus un rūpējas par tiem. Gulbenes pašvaldība tajā piedalās no pašiem pirmsākumiem, un gulbenieši ir tie, kas ir iesaistījušies pilnīgi visos projektos. Pats aktīvākais laikam bija 2017. gads, kad Latvijas-Igaunijas programmā “Zaļie ceļi I” tika sakopti 400 kilometri dzelzceļa. Posms no Vecumiem līdz Ieriķiem ir 180 kilometrus garš, un trešā daļa no tā ir gulbeniešiem. Tagad jau turpinās projekts “Zaļie ceļi II”, kuru līdzfinansē Eiropas Savienība, un konkrētas lietas jau tiek darītas. Šis atjaunotais posms pierāda, ka, ja grib, tad var un ar samērā nelieliem ieguldījumiem. Es aicinu tā turpināt un neapstāties pie paveiktā!” sacīja R.Sijāts.
Pēc simboliskās lentes pārgriešanas daudzi devās pastaigā pa jaunatklāto posmu, bet aptuveni 20 velobraucēji devās velobraucienā līdz pat Stāmerienas pilij. Viņiem tika piedāvāta iespēja atpakaļ doties nevis ar velosipēdiem, bet gan bānītī.
Vai daudzās prominentās personas, godājamie ciemiņi, interesenti tika informēti par pašvaldības atbalstīto būvatkritumu transportēšanu, apstrādi, glabāšanu turpat blakus? Vai arī tam pietiks laika?
Nu cik var! Tikai 10 dienas gadā. Vai pats esi ko izdarījis?
Nu tad jau netika informēti. Vedīs, glabās, smalcinās. Par to tak viņi priecātos. Visā Latvijā stāstītu. Cik jauki Gulbenē izskanētu. Bet tas viss vēl priekšā.
Nevarētu vienreiz izbeigt ņerkstēt? Lien kā tāds u-e! Labi, ja raksts būtu par tēmu. Tik bāžas virsū, prasa vai neprasa, ar savu viedokli. Aknās jau visiem sēdi!
Taisnība un bailes acīs kož? Zināms, tie kas to visu izpaudīs pa Latviju un tālāk, nebūs gulbenieši. Ja zaļie pasākumi izies tautā, pabļaustīsies tie, kuri pieraduši sevi aizstāvēt.
Cilvēciņ! Nomierinies un beidz murgot.