Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tiesībsarga apbalvojumus saņem ar Gulbenes novadu saistīti cilvēki

Nominācija “Izglītotājs” Atzinību saņēma Sveķu pamatskolas skolotāja Sarmīte Lāce. Publicitātes foto.

Starptautiskajā cilvēku ar invaliditāti dienā, 3.decembrī, tiesībsargs sadarbībā ar invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku svinīgā apbalvošanas ceremonijā bibliotēkas Ziedoņa zālē pasniedza galvenās balvas un atzinības konkursa “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” šīgada laureātiem un sumināja iepriekšējo divu gadu uzvarētājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balva tika piešķirta šādās nominācijās: “Uzdrīkstēšanās”, “Nodarbinātības veicinātājs”, “Sociālo tīklu balss”, “Izglītotājs”, “Bērnu un jauniešu iedvesmotājs”, “Gada palīgs”, “Pieejamas vides iniciatīvas” un “Kultūras vēstnesis”. Gada balvai pretendentus varēja izvirzīt ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Balvu par aktivitātēm, kas ir devušas iespēju cilvēkiem ar invaliditāti iegūt prasmes un zināšanas, pilnveidoties un īstenot sevi, kā arī par sabiedrības izpratnes veidošanu un iekļaušanas veicināšanu pasniedza žurnālists un radio personība Aidis Tomsons. Kategorijā “Individuāls sniegums” Atzinība tika pasniegta Sveķu pamatskolas skolotājai Sarmītei Lācei, kura Sveķu pamatskolā strādā kopš 2013.gada 2.aprīļa.

Publicitātes foto.

Viņas ikdienas darbs saistīts ar skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem. S.Lāce ir ieguvusi Montesori pedagoga kvalifikāciju un strādā par Montesori pedagoģi skolā. Pagājušajā mācību gadā viņas darba mērķis bija veicināt skolēnu ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā un veicināt vietējās kopienas toleranci un izpratni par šiem bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite balvu kategorijā “Individuāls sniegums” pasniedza novadniecei Velgai Polinskai (no kreisās), kura ir viena no biedrības “Dauna sindroms Latvija” dibinātājām. Foto: Dāvis Doršs (Valsts prezidenta kanceleja).

Nominācijas “Uzdrīkstēšanās” kategorijā “Individuāls sniegums” galveno balvu saņēma novadniece Velga Polinska, kura ir viena no biedrības “Dauna sindroms Latvija” dibinātājām.

Tiesībsarga birojs norādījis, ka šis konkurss ir kļuvis par neatņemamu biroja un sadarbības partneru ikgadēju tradīciju un šogad jau astoto gadu pēc kārtas tika rīkots ar mērķi novērtēt un atbalstīt tos cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus, kuri aktīvi pārstāvējuši cilvēku ar invaliditāti intereses.
Kā ierasts, nominantus varēja pieteikt divās kategorijās – “Individuāls sniegums” un “Kolektīvs sniegums” – kopumā astoņās nominācijās. Šīgada konkursā saņemts līdz šim lielākais pieteikumu skaits – kopā 65 pieteikumi.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.