Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tiesībsargs Gulbenes novada pašvaldībai uzdod novērst nevienlīdzīgu attieksmi pret bērniem

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Gulbenes novada pašvaldība ir pieļāvusi nevienlīdzīgu attieksmi pret pirmsskolas un skolas vecuma bērniem. Runa ir par ēdināšanas atšķirīgajiem atvieglojumiem. Tiesībsargs ir izvērtējis šo situāciju, konstatējis tiesiskās vienlīdzības principa pārkāpumu attiecībā uz bērniem, kuri dzīvo ģimenēs, nevis diennakti uzturas pašvaldības izglītības iestādēs/internātos. Pašvaldībai dotas rekomendācijas, kā labot kļūdas, un uzdots līdz 31.oktobrim informēt tiesībsargu par turpmāko pašvaldības rīcību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To, ka tiesībsargs ir devis savu vērtējumu situācijai Gulbenes novada pašvaldībā, deputāts Intars Liepiņš publiski pauda novada domes 30.maija sēdē. Viņš aicināja bez kavēšanās atcelt novada domes pagājušā gada 30.novembra sēdes prettiesisko lēmumu, ar kuru tika apstiprināti pašvaldības jaunie saistošie noteikumi “Par izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumiem Gulbenes novada pašvaldībā”.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis publiski apstiprināja, ka pašvaldībā ir saņemts šāds Tiesībsarga slēdziens. “Mācību gads ir beidzies. Nezinu, vai ar atpakaļejošu datumu mēs tur varam kaut ko darīt. Bet attiecībā uz nākošo mācību gadu noteikti, ka pie šā jautājuma strādāsim. Liekot, pirmām kārtām, kopā nākošā gada budžetu. Runāsim vispār par mūsu iniciatīvām – cik daudz, ko, kurā jomā varēsim atļauties. Tiesībsargs uzskata, ka nav vienlīdzīga attieksme piemērota. Mēģināsim sakārtot, novērst. To mēs varam tikai līdz nākošajam mācību gadam,” teica A.Caunītis.

Šobrīd pašvaldībā spēkā vēl esošie saistošie noteikumi paredz, ka trīsreizēju ēdināšanu dienā par brīvu pašvaldība kā ietekmes sviru piemēro tika tad, ja bērns novadā apmeklēja bērnudārza diennakts grupu, kā arī, ja skolēns izvēlas dzīvot pašvaldības nodrošinātajā internāta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesībsargs par šo situāciju Gulbenes novadā uzzināja no I.Liepiņa vēstules. Deputāts tiesībsargam pauda savas aizdomas par to, ka domes sēdes lēmums, par kuru viņš pats nav balsojis, ir bijis prettiesisks.

Tiesībsargs savā atzinumā aicina pašvaldību ar motivējošiem pasākumiem veicināt bērnu uzturēšanos ģimenē. Uz šiem pasākumiem attiecas gan vienlīdzīga attieksme ēdināšanas atvieglojumu piemērošanā, gan atbilstoša transporta un piekļuves izglītības iestādei nodrošināšanā, gan licencētu izglītības programmu piedāvāšanā ikviena bērna dzīvesvietai tuvākajās izglītības iestādēs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (18)

 1. Eiropā bērniem vispār nav par velti ēdināšanas. Bet palīdzēt tiem,kas maznodrošināti gan.

  13
  6
 2. Domē un pārvaldē juristu tā kā pietiekoši, bet darba rezultāts atspoguļots kā prettiesisks. Pieļauju, varētu domāt, ka nevienā vien pieņemtajā lēmumā. Traki un skumji.

  32
  4
 3. Domāju ka noņems vispār brīvpusdienas VISIEM, jo pašiem algas jāpalielina taču. Plus vēl visi aizņēmumi nevajadzīgiem projektiem utt, kuri jāmaksā. Vai Litenes iela bija tik nopietni jāpārtaisa? Ja pa to tranzīts tāpat izrādās nebrauks. ??!!

  39
  1
 4. Ja vecākiem būtu attiecīgas algas, tad tāda problēma, ka bērniem nav ko ēst, nepastāvētu. Bet ir taču lizuma lepnums, arbeit macht frei, mazcenu darbaspēka līderis Vidzemē: avoti. Vienu stundu nostrādā – zupas šķīvis sanāk vietējā gaģužņikā! Nostrādā 3 stundas – jau pilnas pusdienas sanāk, iedomājies, kas tā par laimi! Slava lizumam – nabadzības un kalpu gara uzturētājam latviešu tautā!

  22
  6
 5. Zini,diedelniek!!!! Vairākas sievietes, kas strādāja Dimdiņos, vairs nevarēja izturēt un aizgāja uz Avotiem. Pēc laika satiekot,tikai noteica—- kur es biju agrāk.??? Nevar salīdzināt. To neprognozējamo Dimdiņu darba laiku un tt…. Tagad kārtīgs darba laiks,kārtīgas brīvdienas,svētki. Atvaļinājums. Prognozējama alga un strādā kārtīgi ar papīriem. Bet zini, darbs ir grūts visur,bet ja pats negribi strādāt, tad citi Tev nevar palīdzēt. Ja vari sūdzēties, ka Lizumā nav darba, tad esi galīgs slīmests. Tādu ir pietiekoši arī Lizumā,kas vazājas apkārt un ubago kapeikas.

  19
  5
 6. Veido savu plaukstošo uzņemumu, redzēsi kādi nodokļi jāsaksā par tevi un pārējiem, lai uzturētu valsts un pašvaldību ierēdņus un darbiniekus (deputātus,policistus,militāros, skolotājus,ugunsdzēsējus u.t.t, kuri neko neražo,nodokļus nemaksā, tikai tērē.Tad nebūs zupas šķīvja nevienam un bads būs brālis.Nesplauj zupas šķīvī no kura ēd.

  28
  11
 7. Un, kur tad tie nodokļi ir mazāki iekš Eiropas? Zviedrijā, varbūt? Tur takš viss pa Eiropas naudu sacelts un maksā bomžu grašus darbiniekiem. Tāpēc jau to otru ražotni arī taisa Rēzeknē, kur ir daudz kotlešu robotu bez darba.

  4
  1
 8. Kur tu vēl, iekš Eiropas savienības atradīsi kaklus, kuri par 4.5 eur/stundā ieradīsies uz darba interviju? Tikai lizumā un gulbenē – Eiropas mazcenas kalpu galvaspilsētā!

 9. Reizēm nākas Gulbenē redzēt tos nabagus, kas izkāpj no lizuma autobusa – pirmā doma, ka tie Ukrainas karagūstekņi, kas tikuši atbrīvoti no gūsta krievijā. Bet nē – pēc zaļajām robām var secināt, ka no avotiem…

  3
  2
 10. Privātajam sektoram, uzņēmējiem ir jānopelna sev, darbiniekiem, jānomaksā vesela nodokļu pakete, ar ko vēl jāuztur visi valsts un pašvaldību ierēdņi , darbinieki, ar ļoti lielām un ne tik lielām algām, no kuriem 40 procenti ir nevajadzīgi “diedelnieki” , kuru izdomātie pakalpojumi sabiedrībai nav vajadzīgi un pat kaitīgi , jo traucē attīstīties uzņēmējdarbībai. Nebūs bagāta privātā sektora , nesamazinās ierēdņu skaitu, tad nebūs nodokļu naudas ar ko uzturēt no šīs siles barojošos valsts un pašvaldību darbiniekus.

  21
 11. Diedelnieks lai pats izveido savu uzņēmumu un tad jau redzētu, kādas algas un nodokļus maksātu

  8
  4
 12. Tas uzņēmums ir subsidēts no laika gala. Tā maksāšana Gulbenes domei nav bijusi velta, jo savādāk tos fondus tur neredzētu kā savas ausis. Pašvaldība arī nodrošina, lai būtu pietiekošs izmisušu lohu daudzums, kas tur strādās.

  3
  2
 13. Lai bērni vasarā strādā, tikai tad brīvpusdienas, nevis visu dotē! Mēs skolā gājām un nopelnījām sev pusdienas.Cik ilgi var visu dotēt. Nestrādā, tad arī neēd!Un tās daudzbērnu ģimenes, domāt ar galvu vajag, cik bērnus vari uzturēt. Viss tikai mazturīgajiem, bet nekādas spējas jau mācībās arī neparāda. Budžets nespēj visus izdevumus segt.

  7
  1
 14. Nevajag salīdzināt, ko mēs darījām 40-50 gadus atpakaļ, ar šodienu! Toreiz bija kolhozi, bija kur bērniem strādāt un kolhozi arī apmaksāja brīvpusdienas.
  Un daudzbērnu ģimenēm nevajadzētu “braukt virsū”, ja paši visu laiku gaudojat par latviešu nācijas izmiršanu.
  Cik bērnu ir bagātajiem un “izglītotajiem”? Viens, labākajā gadījumā divi? Tātad vajadzēs vien atbalstīt tos “nabagus”, kuri domā par nācijas nākotni.

  7
  2
 15. Domē juridiskais dienests nevelk, jau kurais lēmums nelikumīgs vai negodīgs! Varbūt vajag tīrīšanu tajos gaiteņos.

  20
  1
 16. Lai seska kungs parāda man vietu, Gulbenes nov., no kuras var aizbraukt ar sabiedrisko transportu uz darbu, un tajā pat dienā, atgriezties mājās? Tas pats attiecas uz ārstu pakalpojumiem.

  12
 17. Tu esi riktīgs Diedelnieks. Zini,ko tas vārds vispār nozīmē? Es braucu no Lejasciema katru darba dienu uz darbu. No rīta un vakarā. Autobuss vakarā ir pilns ar cilvēkiem. Vai Tu esi īpašs cilvēks?

  2
  3
 18. Anna, tu esi pierakstīta pie Avotiem kā agrāk, zemnieki pie saviem saimniekiem. Gulbenes domei tas patīk, jo līdz tu tapsi nespējīga, tev nodrošinās vietu pansī. Tu būsi kā izlietota baterija.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.