Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tiks pārtraukts valsts aizdevuma līgums Gulbenes novada pašvaldībai ceļa atjaunošanai Līgo pagastā (labots)

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Valdība 15.februārī nolēma pārtraukt valsts aizdevuma līgumu Gulbenes novada pašvaldībai ceļa Siltais-Ušuri atjaunošanai Līgo pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts kasei uzdots mēneša laikā no šī rīkojuma spēkā stāšanās dienas vienoties ar Gulbenes novada pašvaldību par investīciju projekta īstenošanai izsniegtā valsts aizdevuma 66 564 eiro atmaksu pirms termiņa līdz šī gada beigām.

Šāds lēmums pieņemts, lai novērstu Valsts kontroles konstatētās nepilnības projekta īstenošanā. Valsts kontrole norāda, ka šis projekts neatbilst mērķim, kādam tiek izsniegti šie valsts aizdevumi, jo neparedz transporta infrastruktūras attīstību, bet projektā tika veikti ceļa remonta darbi, kas atbilst autoceļu ikdienas uzturēšanas darbiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) norāda, ka pašvaldību investīciju projektu izvērtēšanas komisija projekta vērtēšanā pamatojās uz Gulbenes novada pašvaldības sniegto informāciju. Tajā esot norādīts, ka ceļš tiek identificēts kā rekonstruējamais ceļš, kā arī tam tiek plānota esošo caurteku demontāža un to atjaunošana, grāvju tīrīšana abās ceļa pusēs visā tā garumā, paredzēts noņemt apaugumu un atjaunot ceļa klātni. Tāpat sniegta informācija, ka ceļš tiks pārbūvēts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VARAM nosūtīja Gulbenes novada pašvaldībai vēstuli, kurā tika lūgts Gulbenes novada pašvaldībai veikt atbildīgo amatpersonu atbildības izvērtējumu.

Savukārt pašvaldība paudusi, ka ir sniegusi visu informāciju par plānotajiem darbiem, uzskatot, ka tie atbilst izvirzītajiem kritērijiem, lai saņemtu pozitīvu lēmumu valsts aizdevuma saņemšanai, un ka saņemtais aizņēmums projektam ir izlietots atbilstoši noslēgtajiem būvdarbu iepirkumu līgumiem. 

Gulbenes novada pašvaldība uzskata, ka pašvaldības amatpersonu atbildības izvērtējums nav jāveic.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (5)

 1. Atkal vērtīgākais domes speciālists Jančuks sataisījis ziepes?

  12
  2
 2. VARAM gan pilnīgi pie kājas tas ,ko uzskata Gulbenes pašvaldība!

 3. Foto redzamais ceļa posms jau nau Siltais – Ušuri , bet gan Jaungulbene – Siltais, pa kuru jābrauc lai nokļūtu gan uz Lubānu, Līgo, gan soc.centru “Jaungulbenes alejas”. Šeit ļoti bieži jābrauc arī NMP. Jūsu skatījumā tie cilvēki kas šeit dzīvo nav pelnījuši daudzmaz normālu ceļu .

  11
 4. Ka jau vienmēr izšķērdēti valsts līdzekli. Kka šoreiz uzķeras, nepaspēja vēl vairāk nozagt.

  3
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.