Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tirzas pagastā grupu mājā – pirmie iemītnieki

Gulbenes novada pašvaldība pēc apjomīga eiroremonta bijušās Tirzas slimnīcas ēkā ir izveidojusi dzīvojamās istabas cilvēkiem ar invaliditāti (pilngadību sasniegušiem). Kopumā tur var dzīvot 16 cilvēki. Šī Tirzas pagastā ir tā saucamā grupu māja, kurā 24 stundas tiek nodrošināta aprūpētāja klātbūtne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

8.februārī tur ievācās pirmie četri iemītnieki. Trīs pārcēlās no Litenes pansionāta, viens pārcēlās no lauku sētas, kur viņam dzīve bijusi par grūtu.

Dzīvojamās istabas ir ēkas pirmajā un otrajā stāvā. Ir 4 vienvietīgās un 6 divvietīgās istabas. Iemītniekiem katram tiek izsniegta savas istabas atslēga, tā nodrošinot privātumu. Pirmais stāvs ir pieejams personām ar kustību traucējumiem. Abos ēkas stāvos ir izveidotas ar elektriskajām plītīm un automātiskajām veļas mašīnām aprīkotas virtuves un atpūtas zonas. Lielisks televizors, izcilas tualetes un higiēnas telpas, visur puķupodi, kas esot sadāvināti. Gulbenes novada Sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu nodaļas vadītāja Sarmīte Ozoliņa teic – tas viss ir vajadzīgs, jo vieš mājīguma sajūtu.

Grupu mājas pakalpojums ietver palīdzību un atbalstu sadzīves iemaņu apgūšanā, uzturēšanā, kā arī sabiedrībai pieņemamu saskarsmes iemaņu apgūšanā, saka S.Ozoliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikdienā iespējams saņemt sociālā darbinieka individuālās konsultācijas, piedalīties sociālā rehabilitētāja un aprūpētāju organizētajās nodarbībās. Tāpat šeit var saņemt atbalstu darba meklēšanā un informāciju par darba attiecību veidošanu, kā arī atbalstu fiziski aktīva dzīvesveida veicināšanai. Ir izveidota pašiem sava grāmatu bibliotēka, bet pagasta bibliotēka arī ir netālu. Tāpat arī veikals un ēstuve. Grupu mājas iemītniekiem ir katram pašam savs budžets. Tātad – iespēja mācīties rīkoties ar savu naudu. Nav mazsvarīgi arī tas, ka bijušās Tirzas slimnīcas ēkā atrodas arī doktorāts. Tātad te ir pieejams ģimenes ārsta pakalpojums.

Jau vēstīts, ka grupu māja Tirzas bijušajā slimnīcā ir veidota projektā “Vidzeme iekļauj” ar mērķi integrēt sabiedrībā cilvēkus ar invaliditāti. Gulbenes novadā šajā pašā projektā vēl ir paredzēts uzsākt darbu specializētajām darbnīcām un dienas centram pilsētā, savukārt Stradu pagastā ir izveidots ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums. Novadā šim projektam izlietoti 1 050 899,49 eiro (tajā skaitā ES fondu finansējums – 686 563,87 eiro).

 • Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Labdien! Vai tur var dzīvot arī 2 invalīdi,no kuriem viens ir ratiņos– ģimene? Bet tur tak nav,kur strādāt. Cik nu katrs var. Varbūt Gulbenē arī ir tādas mājas? Tirzā veikalā vai ēstuvē,ja ies, ātri vien cilvēciņiem nebūs naudas. Jo tur tirgotājam nav nekādas konkurences un produktiem cenas nav pavelkamas ar tādām naudiņām,kādas ir viņiem. Laikam darītāji nav pārdomājuši,jo pašiem naudas ir daudz vairāk. Pilnīgi tukšā pagastā ielikt cilvēkus un ja nu kādam vēl “” garšo”” stiprāki dzērieni,tad tur apkārt tādu pietiek!!!! Kas izmantos. Tāda pati problēma bija ar pansionātu. Nav jau slikti, bet ja viņi ir pieraduši pie apkalpošanas,tad sākt savu dzīvi ,nu nezinu…….

  4
  4
 2. Ja pareizi sapratu, tad tur gribēja izvietot tikai personas ar garīgiem traucējumiem.
  Manuprāt, nav īsti normāli ka tādi cilvēciņi klīdīs pa pagasta centru, bet kungiem viss pie vienas vietas. Ka tik nauda nāk.

  3
  5
 3. … a pa Saeimu? …a pa antivskseru pasākumiem? Normāli?

 4. Nejauc nu kopā divas pilnīgi pretējas lietas! Ja saeimā tiešām uzturas vairums galvā drāztu, tad tajos pasākumos piedalās normāli – nenozombēti cilvēki.

  3
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.