Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tirzas pagastā paplašinās slēpju muzeju

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Lai varētu paplašināt slēpju muzeja ekspozīciju, Tirzas pagastā tiks pārbūvēta “Ziedukalna”dzīvojamā māja (ietilpst pamatskolas ēku sastāvā). Tiks nojaukti ziemeļu galā piebūvētie silikātķieģeļu ieejas vējtveri, kā arī trīs telpas nodalošo starpsienu vietā tiks izveidota viena. Paredzēts atjaunot arī jumta segumu un pasūtīt jaunu kadastrālās uzmērīšanas lietu Valsts zemes dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To visu apņēmusies paveikt Tirzas pagasta attīstības biedrība, un Gulbenes novada domes 30.decembra deputāti to ir akceptējuši. Deputāti lēma, ka biedrībai ir pienākums arī interesējošās ēkas gala sienai virs pagraba durvīm atjaunot izpuvušos baļķus.

Pagājušā gada nogalē pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts kopā ar Tirzas pagasta attīstības biedrības pārstāvi Nilu Treiju, novada būvvaldes vadītāju Jāni Ziemeli un Tirzas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāju Jāni Kupci apsekoja minēto īpašumu un pārrunāja plānotos pārbūves darbus.

Biedrība ir norādījusi – ēkas ārējam izskatam ir nepieciešama uzlabošana un iekštelpas jāpielāgo biedrības vajadzībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada dome jau 2019.gada 30.maijā pieņēma lēmumu Tirzas pagasta attīstības biedrībai nodot bezatlīdzības lietošanā šīs pašas ēkas daļu slēpju un slēpošanas muzeja ekspozīcijas paplašināšanai. Līgums ir spēkā līdz 2024.gada 31.maijam.

Ēka, par kuru ir runa, ir koka būve ar laukakmens mūra pamatiem un azbestcementa lokšņu jumtu. Ēkas kopējā platība ir 183,9 kvadrātmetri.

Tirzas slēpju muzeja mājaslapā lasāms: “2013.gadā “Ziedukalnā”, vecās Tirzas pagasta nabagmājas klētiņā, blakus pagasta novadpētniecības krātuvei tika atvērta slēpošanas kultūras saglabāšanas un popularizēšanas vieta – Tirzas slēpju muzejs un Mierlaiku slēpošanas centrs. Slēpju muzeji ir daudzās Rietumu valstīs, taču Tirzas slēpju muzejs ir vienīgais šāda veida muzejs bijušās PSRS teritorijā un viens no nedaudzajiem Austrumeiropā. Tikai šeit ir iespējams apskatīt Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un gandrīz visu PSRS slēpju fabriku ražojumus un iepazīties ar to ražošanas vēsturi.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Jauka kolekcija, tikai aiz cieņas pret muzejiem (kuri veic pētniecisko darbu, krājumu aprakstus, ) šo krātuvi vajadzētu saukt par kolekciju, kas nekādā veidā pamazina tās nozīmi un vērtību.

  2. Vai tad jūs domājat,ka virs pagraba tikai baļķi jāmaina?
    Visa māja sapuvusi !! Un vēl dakstiņus taisās likt šausmas.(Maksima divi)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.