Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Top Gulbenes novada sporta attīstības plāns, vēl šonedēļ var iesniegt priekšlikumus

Gulbenes lielā stadiona rekonstrukcija ir tikai pusē. Veco tribīņu vietā jātop jaunai būvei – vieglatlētikas manēžai. Foto: Diāna Odumiņa.

Pirmajā redakcijā ir apstiprināts Gulbenes novada sporta attīstības plāns laika posmam no 2023. līdz 2027.gadam. To apstiprinājuši vietējie deputāti, uzdodot novada Sporta pārvaldes vadītājam Laurim Krēmeram uzsākt domu apmaiņu ar sabiedrību, veicinot tās līdzdalību šā dokumenta tālākajā tapšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada dome ir noteikusi, ka sabiedrības pārstāvji līdz 31.oktobrim var sniegt rakstisku viedokli par novada sporta attīstības plāna pirmo redakciju.

Sporta plāna izstrādā darba grupa, kuras sastāvā ir arī Arnis Šķēls – Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors, pašvaldības sporta komisijas loceklis; Aigars Cīrulis – sporta komisijas priekšsēdētājs; Lauris Šķenders – pašvaldības Izglītības pārvaldes projektu vadītājs; Laima Priedeslaipa – pašvaldības Juridiskās nodaļas vecākā juriste; Zane Pūcīte – pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļas projektu vadītāja; Dace Anča – novada Sporta pārvaldes vadītāja vietniece nozares jautājumos.

Šajā plānā ir noteiktas šādas prioritātes: bērnu un jauniešu sports; tautas sports; augstu sasniegumu sports; sporta nozares pārraudzība un infrastruktūra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pirmais no 11 mērķiem sporta nozares attīstībā novadā ir definēta vajadzība nodrošināt sporta aktivitātes novada bērniem un jauniešiem viņu dzīvesvietā un izglītības iestādē. Bet kā pēdējais – uzlabot esošo un attīstīt jaunu sporta infrastruktūru, veicot esošo sporta infrastruktūras objektu nozīmīguma un ietekmes novērtējumu, definējot prioritāri atbalstāmo sporta infrastruktūras objektu finansiālā atbalsta mehānismu, ar mērķi veicināt objektu ilgtspējību, noslodzi un ekonomiski pamatotu darbību.

Sporta pārvaldes pārraudzībā darbojas domes dibināta profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde “Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skola”, kurā ir vairāk nekā 500 audzēkņu un kuriem tiek piedāvātas 11 akreditētas izglītības programmas sešos sporta veidos: vieglatlētikā, distanču slēpošanā, volejbolā, futbolā, basketbolā un orientēšanās sportā.

Novadā darbojas 22 sporta organizācija (biedrības, nodibinājumi, sabiedrības ar ierobežotu atbildību), kuras veic darbību, starp tām četras sporta organizācijas saņēmušas licenci interešu izglītības programmas sportā īstenošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novadā pieejama daudzveidīga sporta infrastruktūra, kas dod iespējas nodarboties ar sportu gan ziemā, gan vasarā. Tā joprojām tiek pilnveidota un atjaunota. Gulbenes stadiona pirmās kārtas – skrejceliņa un futbola laukuma -rekonstrukcija noslēgusies jau 2016.gadā, taču joprojām aktuāla problēma ir Gulbenes stadiona rekonstrukcijas otrā kārta – vieglatlētikas manēžas projekta virzība.

2022.gadā pašvaldības nodrošinātais finansējums novada sportam ir 712 207 eiro.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.