Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Turpinās labiekārtot Stāķu bērnudārza apkārtni, rekonstruēs to teritoriju, kurai iepriekš trūka finansējuma

Stāķu bērnudārza apkārtnes labiekārtošanā daudz jau ir paveikts, bet daudz vēl jādara. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Līdz 14.martam Gulbenes novada pašvaldība gaida piedāvājumus Stāķu bērnudārza apkārtnes labiekārtošanai – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms divarpus gadiem labiekārtošanas darbi Stāķu bērnudārza apkārtnē jau tika veikti. “Tagad notiks darbu nākamā kārta, jo pirmajā kārtā finansējums bija nepietiekams, bet projekts bija izstrādāts visiem veicamajiem darbiem kopumā,” “Dzirkstelei” teica Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis.

Tiks veikti arī uzlabojumi iepriekš jau izveidotajā lietusūdens kanalizācijas sistēmā, kā arī tiks ieviesti jauni labiekārtojuma elementi.

Pašlaik Stāķu bērnudārza iekšpagalma daļā ir novecojis celiņu un laukumu segums, vietām tas ir pat daļēji sabrucis. Lietusūdens netiek novadīts, tas krājas uz laukumiem un celiņiem, būtiski apgrūtinot pārvietošanos – norādīts dokumentos esošās situācijas raksturojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansējums projektam – paredzēts

Stāķu bērnudārza apkārtnes labiekārtošanas otrās kārtas darbi ir paredzēti pašvaldības šāgada budžetā – “Dzirkstelei” apstiprina novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Runa ir arī par naudas aizņemšanos Valsts kasē. Taču viņš pieļauj, ka realitātē šā un citu pašvaldību projektu realizācijas izmaksas var izrādīties lielākas par plānotajām. Tas – sakarā ar inflāciju. A.Caunītis sacīja, ka šonedēļ ir par to runājis ar deputātiem un šādas bažas ir izskanējušas.

“Uzņēmējiem būs problēmas izpildīt līgumus par jau esošajām saistībām, jo šādu situāciju, kāda ir, neviens neparedzēja. Tagad daudzi piegādātāji par to runā. Piemēram, kokskaidu granulu piegādātājs uzsaka pašvaldībai līgumu un atsakās to tālāk pildīt, jo par līgumcenām nekādi vairs nevar nodrošināt piegādi. Tās problēmas parādīsies daudzviet. Būs jādomā, kur un kā pārstrukturizēties, ņemot vērā šo inflāciju,” sacīja A.Caunītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būs pat āra basketbola grozs

Izsludinātās iepirkuma procedūras rezultātā izraudzītajam uzņēmumam būs jāveic inženiertīklu aizsardzības darbi. Runa ir par elektrības kabeļiem un sadzīves kanalizācijas akas pārbūvi.

Labiekārtošana paredz basketbola groza konstrukcijas uzstādīšanu, zāliena zonas izveidi. Tāpat no bruģakmens ir jāizveido nobrauktuve, ietves.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušā gada 27.augustā pašvaldība parakstīja līgumu ar SIA “Marten projekti” par tehniskās dokumentācijas sagatavošanu un autoruzraudzību Stāķu bērnudārza iekšpagalma labiekārtošanai. Projektēšanas uzdevumā teikts, ka labiekārtojami ir 0,97 hektāri zemes. Uzdevums ir labiekārtot teritorijas iekšpagalmu, demontējot veco asfaltbetona segumu, izveidojot jaunu bruģētu segumu un zaļās zonas, kā arī paredzēt lietusūdens novades sistēmu pieslēgt jau izveidotajam kolektoram.

Iepriekš sakārtotas ieejas kāpnes

Stāķos pašvaldība jau 2018.gadā bija izsludinājusi publisko iepirkumu bērnudārza apkārtnes labiekārtošanai. Tiesības veikt šo darbu toreiz ieguva SIA “Siltumkomforts” par 119 889 eiro līgumcenu bez PVN. “Dzirkstele” rakstīja, ka darbi ekspluatācijā tika pieņemti 2019.gada 20.septembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Toreiz šo darbu un būvuzraudzības veikšanai pašvaldība no Valsts kases bija aizņēmusies 147 967 eiro. Būvdarbi paredzēja plašus zemes un demontāžas darbu, bruģakmens ieklāšanu. Tāpat izbūvētas kāpnes ēkas dienvidu ieejai, remontētas kāpnes ziemeļu pusē un uzstādīta metāla pandusa (slīpas virsmas) konstrukcija, kā arī siltināti ēkas pamati. Notika arī zaļās zonas atjaunināšana. Tika veikti ļoti apjomīgi sadzīves kanalizācijas un lietusūdeņu kanalizācijas būvdarbi.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.