Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ūdens līmenis Pededzē pie Litenes kāpis par trim metriem

“Šie būs lielākie plūdi, kuri ir piedzīvoti mūsu saimniecībā. Varu ņemt atvaļinājumu, siena laiks šogad tiek atcelts,” savā “Facebook” profilā raksta Jurijs Prokofjevs no Litenes. Foto: “Facebook.com/jurijs.prokofjevs”.

Pēdējās divās diennaktīs ūdens līmenis Pededzē pie Litenes paaugstinājies par trim metriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturtdienas rītā ūdens līmeņa kāpums šajā vietā mitējies. Ūdens paaugstinājies līdz 4,46 metriem virs novērojumu stacijas nulles punkta. Šā gada pavasara palos maksimālais līmenis bija 3,59 metri, bet 2013.gada lielajos palos ūdens līmenis šajā vietā sasniedza 5,25 metru atzīmi.

Pededze ir Aiviekstes pieteka, kas plūst pa Alūksnes un Gulbenes novadu, īsā posmā arī pa Balvu un Madonas novada robežu. Tieši šis reģions visvairāk cietis no plūdiem, ko izraisīja 14.jūnija spēcīgās lietavas, kas bija stiprākās Latvijā kopš 2017.gada augusta.

Aiviekstē turpinās ūdens līmeņa kāpums. Pie Lubānas ūdens līmenis šonedēļ cēlies jau par aptuveni diviem metriem, upes lejtecē – par 1,3 metriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par aptuveni diviem metriem ūdens līmenis paaugstinājies arī Tirzā un Vaidavā. Šajās upēs ūdens līmenis šobrīd ir augstāks nekā palos aizvadītajā ziemā un pavasarī. Vaidavā pie Apes ūdens līmenis par pusmetru atpaliek no 2013.gada palu rekorda, Tirzā pie Lejasciema ūdens līmenis ir metru zem 2013.gada aprīļa maksimuma.

Lielajā Juglā pie Zaķumuižas ūdens līmenis cēlies par 2,4 metriem, bet šā gada februārī ūdens līmenis bija pakāpies vēl par 1,7 metriem augstāk.

Citās upēs, kurās tiek veikti mērījumi, ūdens līmeņa kāpums bijis mazāks. Lielā daļā upju ūdens līmenis vairs būtiski nepaaugstinās vai jau pazeminās, dažās mazākās upēs ūdens līmenis jau krities ievērojami.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts centrālajā un austrumu daļā spēkā hidrologu izsludinātais dzeltenā līmeņa brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs, applūdušām palienēm un citām zemākām vietām.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.