Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ukraiņiem Druvienā ir interese par sakņu dārza iekopšanu

Vecajā ābeļdārzā Druvienā ukraiņi jau veikuši pirmos darbus – sakoptas ābeles un no krūmiem atbrīvoti ogulāji. Rudenī uz viņu ģimeņu galdiem būs pašu izaudzētā produkcija. Foto: Baiba Eiduka.

Jau gandrīz gadu Druvienas bijušās pamatskolas ēkā uz dzīvi ir apmetušies Ukrainas valstspiederīgie. Šobrīd tās ir septiņas ģimenes ar bērniem – kopā 21 cilvēks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Druvienas pagasta attīstības biedrība “Pērļu zvejnieki” ir viena no galvenajām sociālā atbalsta organizatorēm šīm ģimenēm. Gada laikā biedrība vairākkārt ir organizējusi palīdzību ukraiņiem, sadarbojoties ar “Ziedot.lv” – sagādāti apavi, gultas piederumi, tējas, dāvanu kartes katrai ģimenei 100 eiro vērtībā. Sociālā palīdzība aktualizēta arī vietējā sabiedrībā – lietoto apģērbu un apavu piedāvājums, dārzeņu un piena piegādes no lauku saimniecībām.

Biedrības pārstāve Velga Černoglazova “Dzirkstelei” stāsta, ka ukraiņi ļoti nopietni attiecas pret ēdiena gatavošanu, viņiem šajā jomā ir pamatīgas tradīcijas, un, ņemot vērā, ka mājās viņi vēl atgriezties nevarēs, ukraiņi izteikuši vēlmi pēc sava dārziņa. Biedrība nolēma startēt Borisa un Ināras Teterevu projektā “Pats savam saimes galdam” un guva finansiālu atbalstu. “Nolēmām, ka varbūt ar šo projektu varam atbalstīt ukraiņu vēlmes, un tas izdevās,” saka V.Černoglazova.

Ukraiņu ģimenes iekops sakņu dārzu pagasta pašvaldībai piederošā teritorijā, apsaimniekojot veco pagasta ābeļdārzu. “Tur kādreiz skolai bija dārzs, skolas lauciņi. Tā ir vecā dārza vieta, līdz ar to tur ir saglabājušies vēl ogu krūmi un ābeles. Pirmie darbi jau notikuši. Ukraiņi paši arī rosījās, mūsu biedrības cilvēki tikai palīdzēja. Galvenie darītāji bija viņi paši. Viņi ir ļoti darbīgi cilvēki. Tagad tiks apstrādāta zeme – uzarta, nofrēzēta, noecēta. Tiks iegādātas sēklas, stādi, darbarīki, būs arī siltumnīca,” stāsta V.Černoglazova.

Lielākā daļa ukraiņu, kas dzīvo Druvienā, atraduši oficiālu darbu pie vietējiem uzņēmējiem. “Viņi dodas darbā uz Lizumu, iet mežizstrādes darbos, vēl kāds strādā pie zemnieka,” stāsta V.Černoglazova.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

  1. Principā jauki. Bet tomēr jocīgi, ka, lai iedotu dārzu, jāraksta projekts. Pirmo reizi kaut ko tā dzirdu.

    6
    1
  2. Labi vēl ka grib kaut ko darīt! Lizuma internātā bērnu ir daudz, bet nav nevienas “” māmiņas””,kas gribētu priekš ģimenes kaut ko izaudzēt. Galvenais ir gari nagi,pīpe zobos un vīrieši . Pat tik traki,ka māte piedraud meitai,ka tu man brūtgānu neatņemsi . Apkārt tik daudz neapkoptas zemes. !!! Kur nu– tādu darbu. Tāpat centrā noskatos— kā tik labs laiks,tā ar bērniem laukumiņā stundām!!! Tajā pašā laikā veikalā pērk sīpollokus. Un pilnīgi precīzi zin,kādi pabalsti pienākas. Tāda mūsu jaunatne.

  3. Projekts jāraksta, lai saņemtu par brīvu sēklas?
    Tik lieli pabalsti 1% no Latvijas IKP, lai paši pērk?
    Latviešu bērni skolā pusdienas neēd, bet šiem viss par velti?Latvijā no 38 000 strādā tikai 6000. Es maksāju nodokļus, lai ēstu latviešu bērni, kuriem tika atņemtas pusdienas.

  4. Gan jau projekta rakstītājai arī kādi tūkstoši maciņā ieripos, roka jau ievingrināta, ukraiņi te tikai otrajā plānā

  5. Kāpēc latviešu bērni neēd pusdienas? Līdz 9 klasei pusdienas ir par brīvu visiem bērniem. Tas,ka vecāki nav iemācījuši bērnus ēst,tā cita lieta. Bērni vismaz mūsu skolā ēd kā karaļi. Jālūdz Dievs,lai katram mājā tā būtu….

    1
    1
  6. Annai!

    2022./2023.m.g. skolēnu vecāki ,maksā par pusdienām no 4.-12.klasei., jo viņiem vairs tās nepiešķir valsts. Tās piešķir tikai no 1.-4.klasei.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.