Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ukraiņu bēgļi Gulbenes novadu lielākoties izvēlas, ja šeit ir radinieki

Galgauskas skolas ēkā no pērnā gada dzīvo ukraiņu viesstrādnieki, tagad pie viņiem atbraukuši arī ģimenes locekļi, bēgot no kara Ukrainā. Foto: Gatis Bogdaanovs.

Ukrainas bēgļi Gulbenes novadu lielākoties izvēlas, ja šeit ir radinieki. Sestdien pie radiem, kas dzīvo Galgauskas bijušās pamatskolas ēkā, atbraukuši vienas ģimenes pārstāvji no Ukrainas. Pirmdien, 7.martā, ceļā uz Galgausku bija vēl apmēram 20 cilvēku – “Dzirksteli” informē novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par šo cilvēku atgādāšanu no Ukrainas uz Galgausku ar autobusu rūpējas firma, kura nomā bijušās skolas telpas Galgauskā un tur izmitina viesstrādniekus no Ukrainas. “Dzirkstele” vēlējās sazināties ar skolas ēkas nomnieku, taču pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kupcis informē, ka šis cilvēks pašlaik atrodas ārpus Latvijas un, kad atgriezīsies, pats sazināsies ar redakciju.

Visticamāk, visi no Ukrainas atbraukušie nepalikšot Galgauskā. Pašvaldība piedāvā izmitināšanu labiekārtotās skolas internāta telpās Rankā, sacīja A.Caunītis. Viņš uzsvēra – Rankā ir piemērots serviss, kā arī tiek nodrošināta ēdināšana.

A.Caunītis piebilda, ka novadā ir arī ģimenes, kuras piedāvā pie sevis izmitināt Ukrainas bēgļus. Ja kāds izvēlēsies šādu ģimenisku vidi, tad tāda iespēja tikšot izmantota.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt daži no Galgauskas bijušās skolas ēkā mītošajiem viesstrādniekiem no Ukrainas, kuri te ieradās strādāt Lizumā, ir izteikuši vēlēšanos doties atpakaļ uz dzimteni, lai ar ieročiem rokās to aizstāvētu.

Jau vēstīts, ka pirmie bēgļi no Ukrainas pašu spēkiem jau bija ieradušies Gulbenes novadā un tika novirzīti uz Ranku. Sākotnēji, kā noskaidroja “Dzirkstele”, tur uzturējās desmit cilvēku, bet pirmdien bija palikuši vairs kādi divi. A.Caunītis zināja teikt, ka vairums ir devušies projām no Latvijas un Gulbenes novads viņiem bija tikai pagaidu pieturvieta.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.