Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ukraiņu bērniem Gulbenes novada pašvaldība piedāvās apgūt latviešu valodu

Foto: “Pexels-Pixabay”.

Ukraiņu bērniem vecumā no 5 līdz 18 gadiem Gulbenes novada pašvaldība nodrošinās iespēju izmantot neformālās izglītības piedāvājumu latviešu valodas prasmju apguvē vai pilnveidē. Projekts tiks īstenots Valsts izglītības satura centra vadībā. No valsts Gulbenes novadam šādam mērķim piešķirtais finansējums ir 15 147 eiro – liecina publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada domes 25.maija sēdē vietējie deputāti balsojot apstiprinās iekšējo normatīvo aktu “Gulbenes novada pašvaldības neformālās izglītības pasākumu Ukrainas bērniem projektu konkursa nolikums”.

Piedāvājums mācīties latviešu valodu, kā cer organizatori, Gulbenes novada pašvaldībā dzīvojošiem Ukrainas bērniem mazinās kara notikumu izraisīto psihoemocionālo spriedzi, stiprinās Ukrainas bērnu etnisko identitāti un kopību ar Latvijā dzīvojošo ukraiņu kopienu un sekmēs pilnvērtīgu un veiksmīgu Ukrainas bērnu integrēšanos un iekļaušanos Latvijas izglītības sistēmā un kultūrvidē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

 1. Starp citu,bērni Lizumā jau ļoti labi runā latviski ,skaisti dejo un dzied. Mamma,skolotāja nolikusi latviešu valodas eksāmenu uz izcili. Bet krievu tautības cilvēki,dzimuši,auguši visu mūžu,to nevēlas darīt. Secinājums….

  20
  5
 2. Nu nu. Paskaties un salīdzini kā uzvedās mūsu viesstrādnieki tajā pašā UK. Lūk tā ir sērga. Liela daļa dzīvo zagdami, staigā baltiem deguniem un dzivo uz pabalstiem. Nav kaut kā dzirdēts, ka ukraiņi šeit uzvestos šādi. Cilvēki strādā un mācās. Mums no tās tautas vēl butu daudz ko pamācīties.

  12
  3
 3. Šitās pasakas tu vari stāstīt pamperu paaudzei, kuri tikai uz bildēm ir redzējuši padomiju un kastroļgalvu valsti. Vistīrākos panorāmas sū… tu te dzen!

  3
  6
 4. Pie sava darba tikuma trukuma nevajag vainot veselu tautu. 😀

  5
  1
 5. Nav vērts mušām skaidrot, ka medus ir garšīgāks par sū.. !
  Bet tie mūsu naudas šķērdētāji pavisam drīz atbildēs par katru centu.

  3
  2
 6. Vispār jau, kultūras ministrija no valsts prasa 4000000€ valodas mācīšanai. Ko ta gulbenē tikai 15000 apgūs?
  Es, kā privātpersona, pa miljonu eiriķu apņemos gadu nelamāties un iemācīt šo-to.

 7. Kāds pieminēja bāleliņus-viesstrādniekus? Piekritīšu, ka ne jau labākā Latvijas daļa klīst pa pasauli. Bet viltīgāko-riebīgāko eiropas tautu reitingā mēs varētu būt aiz pirmā trijnieka. Cenzūras dēļ neminēšu šo trijnieku, bet pirmajā vietā ir jūsu mīluļi.

  1
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.