Sestdiena, 8. novembris
Aleksandra, Agra
weather-icon
+6° C, vējš 0.45 m/s, R-DR vēja virziens

Upēs strauji ceļas ūdens līmenis

Starp pavasara plūdu apdraudētajām vietām ik gadu ir bijusi arī Litene
Pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš stāsta, ka pēdējās dienas laikā ūdens līmenis esot cēlies apmēram par metru, taču kritisko atzīmi tas nav sasniedzis.

“Ledus visā upē nav izgājis. Straujākās vietās tā vairs nav, bet malas gan vēl ir ledū. Mūsu spēkos plūdus ietekmēt droši vien nebūs, taču izskatās, ka lieliem plūdiem arī nevajadzētu būt, tiesa, viss, protams, būs atkarīgs no aizsprostiem un no tā, kā lielās upes – Aiviekste, Daugava – ņems pretī mazāko upju ūdeņus. Ja stipri līs un viss strauji kusīs, tad sekas varētu būt dažādas. Taču mēs esam gatavi plūdiem, esam uzbēruši jaunu valni, ceram, ka tas pasargās no applūšanas,” saka V.Lapiņš.  

Lejasciema pagasta pārvaldes vadītājs Māris Milns stāsta, ka ledus gan Gaujā, gan Tirzā jau ir gājis, vietām tas ir arī sastājies, taču pašreiz nekādus apdraudējumus tas nerada.

 

“Grūti pateikt, vai šogad būs plūdi. Ja lietus strauji līs, tad jau gan upes izkāps ārā no krastiem,” spriež M.Milns.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.