Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Uzņēmumam jauns siltuma tarifa projekts Gulbenei, sākot ar 1.decembri

Foto: Gatis Bogdanovs.

31.oktobrī SIA “Bioeninvest” oficiāli ir paziņojusi, ka plāno ar 1.decembri vēlreiz palielināt centralizētā siltuma tarifu Gulbenes pilsētā. Tagad – par 11,7 procentiem. Par to liecina uzņēmuma paziņojums izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar 15.oktobri siltumapgādes tarifs Gulbenē jau pieauga par 75,8 procentiem, sasniedzot 97,93 eiro par vienu megavatstundu (MWh) bez 12 procentu PVN. Bet ar 1.decembri šis tarifs varētu būt jau 109,39 eiro bez PVN. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar kurināmā cenām.

Turpmāko 20 dienu laikā priekšlikumus un ieteikumus par SIA “Bioeninvest” gaidāmā jaunā siltuma tarifa projektu uzņēmuma var iesniegt rakstveidā vai elektroniski: Gulbenē, Nākotnes ielā 7, LV-4401; e-pasts “info@bioeninvest.lv”. Tāpat ar priekšlikumiem vai ieteikumiem var vērsties Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) Rīgā, Ūnijas ielā 45; fakss 67097277, e-pasts “sprk@sprk.gov.lv”.

Ja SPRK apstiprinās palielinātu siltuma tarifu Gulbenei, sākot ar 1.decembri, mājsaimniecībām valsts automātiski kompensēs 50 procentus no centralizētā siltuma cenas, kas pārsniedz 68 eiro par megavatstundu siltuma. Tātad mājsaimniecības Gulbenē maksās 88,70 eiro par megavatstundu siltuma bez PVN (ar PVN – 99,34 eiro). Aprēķina šādi: 109,39 – (109,39 – 68) : 2 = 88,70 + 12 % = 99,34 eiro. Gala iznākumu noapaļo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rakstījām, ka SPRK likusi par pienākumu SIA “Bioeninvest” turpmāk pašai saskaņā ar metodiku laikus pārskatīt siltumenerģijas tarifu gadījumā, ja kurināmā cena mainās. Tādā gadījumā uzņēmumam trīs darbdienu laikā jāinformē komisija par kurināmā cenas izmaiņām. Komisija ņēma vērā grozījumus likumā (spēkā ar 1.oktobri) par energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumiem.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Bet kurināmā cenas ir kritušās nevis cēlušās. Ko nu? Turpinās mūs visus mānīt?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.