Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vai Gulbenē invalīda stāvvietā sniegs jātīra invalīdam?

“Fotofiksācijā ir šī kunga auto,” “Dzirkstelei” atbild Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš. Viņaprāt, Guntis Jaunzems pats ir vainīgs, jo tieši viņam ir jāmeklē risinājumi sniega tīrīšanai pie sava auto. Foto: Gints Āboliņš.

“Laikam tas tiek darīts ar nolūku. Invalīda stāvvieta pie daudzdzīvokļu mājas, kurā dzīvoju, netiek tīrīta, lai es nekur no mājas ārā nedotos,” ienākot “Dzirksteles” redakcijā trešdienas pēcpusdienā, bāls un ar aizdusu teica gulbenietis 2.grupas invalīds Guntis Jaunzems.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ir invalīda stāvvietas karte. Gulbenietis Guntis Jaunzems ir 2.grupas invalīds. Automašīna viņam atvieglotu ikdienas pārvietošanos, taču šoziem tas izrādījies neiespējami. Invalīda stāvvieta pie daudzdzīvokļu mājas, kurā viņš dzīvo, netiek tīrīta. Foto: Diāna Odumiņa

Vīrietis uzticēja laikrakstam savu bēdu stāstu un to, ka nav juties sadzirdēts ne pilsētas pārvaldē, ne novada domē, kur vērsās vispirms. Tikai pēc tam nolēmis nākt uz “Dzirksteles” redakciju.

“Man bija jābrauc sestdien. Netiku ārā no stāvvietas. Tā ir invalīdu stāvvieta Nākotnes ielā pie daudzdzīvokļu mājas,” viņš teica. 7.decembrī viņš vests ar paša auto uz Rīgu. Atgriežoties knapi varēts iebraukt atpakaļ stāvvietā pie mājas. Pēc tam vēl sniga. Un tagad auto vispār neesot izkustināms no vietas. “Es esmu viens. Man nav, kas tīra sniegu. Aprūpētāja nāk, bet viņai jau nav jātīra,” sacīja G.Jaunzems. Ja kur vajag, viņš iet kājām, bet vienmēr ir risks, ka nāksies saukt neatliekamo palīdzību.

“Dzirkstele” vērsās pie novada sociālā dienesta vadītāja Jāņa Antaņeviča, vai viņš ir saņēmis kādreiz jautājumus, kā kārtot šādu situāciju. Atbilde bija – viņa iestāde ar to nenodarbojas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes invalīdu biedrības biedrs Ainārs Melnis “Dzirkstelei” teica – viņš zina šo situāciju, jūt līdzi Guntim un dotos viņam palīgā, bet tas nav iespējams, jo pats ir ratiņkrēslā. A.Melnis uzskata – Guntim jāsadarbojas ar savas mājas dzīvokļu īpašnieku pilnvaroto personu un kopā jāatrod risinājums, jo ir situācijas, kuras invalīdi paši atrisināt nevar, ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts.

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš “Dzirkstelei” komentēja G.Jaunzema situāciju: “Vai pašvaldības pienākums ir attīrīt viņa auto no sniega un ap viņa auto tīrīt sniegu? Tiešām? Šis auto nav kustināts mēnesi. Šādos gadījumos es sūtu fotofiksācijas pašvaldības policijai un viņi rīkojas. Brīdina apsnigušo auto īpašniekus, lai attīra ap auto sniegu. Pārsūtu arī piemērus, ko sūtīju policijai. Iedzīvotājs, ja pats nevar ap auto iztīrīt sniegu, var vērsties kaut pie mājas sētnieka. Ir vērsies? Ir atteikts? Cik ļoti gan ir jābūt nekaunīgam, ar to domājot, ka uz domi atnākt pačīkstēt var, uz veikalu pēc iepirkumiem aiziet var, bet sniega tīrīšanai tad spēka nepietiek… Pašvaldība ap, zem, pie privātajiem auto sniegu netīrīs. Pilsētā ir ļoti pozitīvi piemēri, kur māju pilnvarotās personas organizē auto izbraukšanu no stāvvietām, tad tehnika iztīra un auto tiek novietoti atpakaļ iztīrītās stāvvietās. Piemēram, tā dara Rīgas 39, O.Kalpaka 17A. Nākotnes ielas kvartālā pozitīvs piemērs ir pret 2k-4.”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. Lai nu kāds ir cilvēks, bet šādi izrunāties…. Tas godu nedara kā vadītājam. Nedod dievs pašam kaut ko tādu piedzīvot. Cilvēk,attopies!!!

  30
  27
 2. Ja tur automašīnu, tad sniegs ir jātīra.Ja pats nevar, tad lai meklē, kas to var izdarīt.

  33
  5
 3. Paraugs? Uzcēlis degunu nez kur!Nu neies garām ne vecums,ne slimības!Lai necer ! Gan jau pienāks laiks,kad pašu aizslaucīs mēslainē ! Tāda mums tā Gulbene,kur par cilvēkiem ierēdņiem nošpļauties !

  14
  20
 4. Uzskatu, ka pašvaldībai būtu jāapzina šīs vietas un tomēr jārūpējas par to tīrību. Tas nav tik daudz prasīts. Vien pacelt pēcpusi un izdarīt. Var jau dzīvot un izlikties, ka mums te viss ir baigi jauki un skaisti, nav ne ivalīdu, ne bezpajumtnieku, ne pamestu dzīvnieku, bet dzīvot šādi būtu stulbi. Nav vairs padomija, kad neredzam neko sev apkārt un dzīvojam stulbā utopijā.

  12
  15
 5. Gaišus visiem svētkus! Kustināsim visi savas pēcpuses un tad jau dzīve ies uz augšu! (arī komentētāji)

  23
  1
 6. ja kas, tad nemaz nav viens. Radu pilns visās malās. Turpat blakus ir. Vai ta nevar palīdzēt? Nu gan, kauna lieta tad. kas par cilvēkiem…

  25
  4
 7. 2.grupa ir kad cilvēks neguļ gultas režīmā. Viņam kustas gan kājas, gan rokas. Ja var aiziet uz veikalu tad var arī pa drusciņai patīrīt sniegu, nevajag tīrīt visu uzreiz.

  18
  6
 8. Šim cilvēkam parasts gājiens uz veikalu var beigties ar nokļūšanu . Man tuviniekam ir plaušu vēzis un arī otrā grupa. Tur cilvēks uz 3. stāvu knapi var uzkāpt, jo aizelšas.Tapēc kaut kādi komentāri par to, ka kustas rokas, kājas, ir vispār pēdējā glupība.

  9
  4
 9. Skatāmies pirmo foto…… Apkārt nekur sniega nav. Kā tad tā?! Blakus nesniga? Šeit vnk izskatās, ka invalīdu stāvvieta tiek izmantota auto ilgstošai novietošanai stāvēšanai, citiem invalīdiem to nav iespējams izmantot….. Iznāk tāda kā “privātā” stāvvieta ar vēlmi, lai kāds to arī iztīra vēl. Tā kā ar to nekaunību ir tā kā ir…..

  25
  5
 10. Kungs nebūt nav viens, kā apgalvo. Jābūt tomēr godīgam. Un tiešām – kāpēc gan nevērsties pie mājas vecākā un mājas sētnieka? Tā vien rādās, ka šis cilvēks ir visai divkosīgs….
  Lai izdodas saruna un lai cilvēkiem labs prāts.

  16
  3
 11. Lai pats tīra,mašīna ir.ja nevar sameklē cilvēku kas notīra un samaksā tagad par visu ir jāmaksā.

 12. Pie Maksimas uz Rĩgas ielas ir divas invalĩdu stāvvietas.Viena stāvvieta pilnĩgi ir aizaugusi ar sniegu. Kad būs iztīrīts sniegs?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.