Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vai straujais cenu kāpums skars pacientus Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā?

Foto”: no “Dzirksteles” arhīva.

Televīzijas ziņās ir izskanējis, ka līdz ar straujo un joprojām neparedzamo energoresursu cenu kāpumu slimnīcas brīdina par neizbēgamām grūtībām segt strauji augošos izdevumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs ziņās uzsvēra, ka, piemēram, tiek pieļauta iespējamība samazināt siltumu slimnīcu nodaļās.

Alīda Vāne. Foto: no privātā arhīva.

Kā energoresursu cenu kāpums skars mūsu SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” un ar ko turpmāk, iespējams, būs jārēķinās pacientiem, “Dzirkstelei” skaidro SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes locekle Alīda Vāne, kura cer, ka mūsu pacientus tas neskars. “Centīsimies saviem spēkiem tikt galā, tāpēc jau tagad vasarā iepērkam papildus šķeldu, papildus malku un cenšamies darīt visu iespējamo, lai pacienti to neizjustu. Kas attiecas uz pārtikas cenu kāpumu, tad šobrīd ir spēkā Ministru kabineta noteiktās normas, ko mēs ievērojam, un cenu kāpums ir ievērojams, katrs iedzīvotājs to jūt savā maciņā un mēs arī. Ēdināšana ir 3,50 eiro dienā, un par to summu paēdināt nevarēja arī pirms šī cenu kāpuma. Tas jau ir stāsts ne tikai par šo krīzi, bet kopumā par tarifiem. Centīsimies izdzīvot. Esmu optimiste, un gan kaut kā galā tiksim,” saka A.Vāne.

Viņa norāda, ka karš Ukrainā, energoresursu krīze un Covid-19 ir tas, kam mēs gatavojamies, bet ko nevar ieplānot. Tas attiecas arī uz to Covid-19 nodaļas atvēršanu nepieciešamības gadījumā Balvu slimnīcā. Šobrīd ar Covid-19 slimo arvien vairāk. “Jā, nav ļoti daudz smagu pacientu, kas ārstējas slimnīcā un mirst, bet šī saslimšana daļai sabiedrības veido tā saucamo “garo kovidu”, kad jūt sekas pat pēc viegli izslimota Covid-19 – hronisks nogurums pusgadu un ilgāk, pilnībā neatgriežas oža un garša, ilgi ir galvassāpes. Citiem sekas ir mazāk jūtamas. Ja gribam sargāt sevi un citus, tad telpās, kur ir cilvēki, nēsājam respiratoru! Valdība šobrīd neko negrib uzspiest, jo tuvojas vēlēšanas un Covid-19 ir kā “karsts kartupelis”, bet, domājot par visas sabiedrības veselību, katrs individuāli var izvēlēties, vai viņš iet uz veikalu vai brauc sabiedriskajā transportā ar respiratoru vai bez tā. Es iesaku izmantot respiratorus jau šobrīd, tā pasargājot sevi un citus,” saka A.Vāne.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Lai nu ko bet ja sadārdzinās slimnīcas izmaksas tad gan būs tikai uz slimnīcu jādodas kad jau viss…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.